2. kolo NP Praha – zlínští karatisté nejúspěšnějším klubem se ziskem 28 medailí

V sobotu 23.4.2016 jsme se zúčastnili 2. kola Národního poháru ČATK 2016, které se konalo v hlavním městě České republiky. Závody probíhaly v nové hale Třináctka VS v Praze – Chodov. Pořádající pražský tým se také postaral o bezproblémový chod celé soutěže.

Závodu se zúčastnilo celkem 190 soutěžících ze všech kategorií od nejmenších dětí až po seniory. Zlínská Akademie na místo vyslala 46 členný závodní tým a 3 členný realizační tým.

Celkem jsme si ze závodů přivezli 28 medailí a stali jsme se tak nejúspěšnějším klubem tohoto turnaje.

Velké gratulace patří všem medailistům a zejména naší trenérce Hance Juráňové, která nejen perfektně připravila na závody naše nejmenší karatisty, ale navíc sama získala 2x zlato v kategorii kata individuál a také kata tým, jehož je členkou. Další trenér Akademie Jindřich Mašláň potvrdil své kvality neustále se zlepšujícího zápasníka zlatou medailí v kumite a fukugo.

Ve velké konkurenci kategorie kata tým, kde soutěžily děti všech kategorií A až D bez rozdílu kyu (barvy pásku), jsme vybojovali také zlato.

Poprvé si děti měly možnost vyzkoušet nové závodní disciplíny SANBON KUMITE v kategoriích C, kde jsme obsadili první místo díky Mikuláši Přecechtělovi a také třetí místo vybojoval Jáchym Prokop.

V SANBON KOGO KUMITE v kategoriích D jsme vybojovali zlaté medaile v kategorii chlapců (Petr Janík) a také děvčat (Luisa Prokopová).

Jsme rádi, že závody dopadly nad očekávání dobře, a děkujeme rodičům za velkou podporu dětí při cvičení karate. Těšíme se na další soutěž Valachia cup ve Vsetíně, která se koná 14.5.2016 a další, již třetí kolo národního poháru, které se bude konat 11.6.2016 v Bystřici pod Hostýnem.

Velké poděkování patří manželům Přecechtělovým, kteří pomáhali s organizací dětí v roli kouče závodního týmu a Robertu Prokopovi, který se zúčastnil jako technická obsluha zápasiště.