2x stříbro z Ukrajiny pro Český tým za pomoci zlínských karatistů

V sobotu 9. 6. 2018 se tři závodníci Akademie karate Zlín zúčastnili turnaje kumite teamů v ukrajinském městě Kamenec Podolský. Turnaj se odehrával v netradičním prostředí na hradě pod širým nebem.

Zlínští vyrazili v rámci České státní reprezentace pod vedením reprezentačního trenéra Radka Kleibla. Juniorský tým v sestavě: Šimon Terč, Petr Janík a Kryštof Jurča. Seniorský tým v sestavě Vojtěch Slíva, Martin Káčer a Jindřich Mašláň

Každá kategorie byla obsazena třemi týmy. Turnaj probíhal systémem každý s každým. U juniorské kategorie se poté sčítaly celkové body. V seniorské kategorii se dva nejlepší týmy utkaly o pohár ve finále. Juniorský tým, spolu se zlínskými závodníky Šimonem Terčem a Petrem Janíkem, první zápas vyhráli. Kryštof Jurča byl ale bohužel zraněn a naši závodníci na to zůstali sami. Přesto ale dokázali oba několikrát zabodovat a získali tak druhé místo. Seniorský tým v prvním kole oba ukrajinské týmy porazil. Ve finálovém zápase bohužel prohrál a skončil také na druhém místě. Seniorské zápasy byly velmi vyrovnané a atraktivní. Zvlášť pak finále, které dokonce po prvním kole všech tří členů dopadlo nerozhodně.

Ukrajinští závodníci patří na mezinárodní úrovni mezi největší konkurenty. Turnaj byl tak přínosem především v nově získaných zkušenostech proti výborným zápasníkům. Svým netypickým prostředím byl také příjemným zpestřením závodní sezóny.

 

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/eNXCJuYbJCUVyvVDA