Výsledky: 44 medailí pro Zlín na 1. kole Národního poháru ČATK 2019 v Brně

Nastal čas zahájení závodní sezóny 2019 a náš první letošní výjezd – I. kolo Národního poháru ČATK, které se konalo 9.2.2019 v Brně. V sobotu do Brna dorazilo celkem 60 závodníků naší Akademie. Celkem se o cenné kovy závodilo přes 230 karatistů. Poprvé závod probíhal na dvě části, kdy dopoledne změřili své síly kadeti, junioři a senioři. Odpoledne bylo věnováno dětem, které mohly přijet na halu až v 12:30h., a odpočaté tak mohly podat maximální výkony.

Pro řadu zejména žlutých pásků, to byla závodní premiéra na velkých závodech a nutno dodat, že vydařená. Většina zkušenějších závodníků právě díky nové sezóně postoupila do starších kategorií, ale ani tam se neztratili, což dokázal Mikuláš Přecechtěl, který v kadetech získal zlato v kata a stříbro v kumite. Jeho věčný rival Michal Pavlík naopak získal stříbro v kata a zlato kumite. Medailové pozice doplnil velmi dobrým výkonem Ondřej Sabol, který předvedl jeden z nejlepších výkonů své závodní kariéry.  Za dospělé ze skupiny B nás skvěle reprezentovala Jana Pavlíková, která vybojovala medaili v kata i kumite. O velké překvapení se postaral Petr Čechák, který získal zlato v kata a porazil klubové kolegy Dominika Zelinu, Davida Novotného a nemocí oslabeného Jáchyma Prokopa, který vždy kraluje této disciplíně. Společně kluci Zelina, Novotný a Prokop pak získali zlato v kata týmu. Určitě stojí za zmínku premierový start v týmových disciplínách kata týmu žlutých pásků a také enbu v podání Stanislava Matúška a Markéty Červinkové.

Příkladem šli také trenéři Akademie, kteří se účastnili jako závodníci a v drtivé většině si odnesli zlato nebo stříbro z jednotlivých kategorií. Hladkému průběhu závodů přispěla také účast 7 rozhodčích z naší Akademie a také díky jim se podařilo, že celý závod probíhal na 4 tatami a tak mohl skončit v rekordním čase 16:30h.

Vstup do závodní sezóny se našim karatistům povedl. Naše Akademie vybojovala nejvíce cenných kovů ze všech klubů a můžeme ji tak prohlásit za nejúspěšnější klub této soutěže.  Hlavním rozhodčím pro tuto akci byl sensei Robin Bařák 5.dan.

Celkově 44 cenných kovů – 13 zlatých, 13 stříbrných a 18 bronzových medailí.

Z prvního závodu letošní sezony si odvážím velmi dobrý dojem. Měl jsem radost z výkonů našich karatistů a to nejen těch medailových. Všichni předvedli dobré karate a nemusí se za sebe stydět. Loňskou sezonu jsme pociťovali jako slabé místo, že závodníci na tatami nemají dostatečnou oporu v chybějícím trenérovi, protože trenéři museli vždy plnit svou roli rozhodčích. Letos jsme to změnili a vyslali velký tým rozhodčích, který umožnil, že se mohl trenér Marek Čechák postarat o naše závodníky, radit jim a motivovat je. Současně s ním na dalších tatami byli naši držitelé čených pásků Saša, Šimon a Josefína, kteří už měli odzávoděno v dopoledním bloku a místo odpočinku si rozdělili tatami a motivovali a radili našim dětským závodníkům při jejich startech. Myslím, že to fungovalo dobře a pokusíme se stejný model udržet dále. Super bylo, že ač to nebylo původně domluveno, hned se automaticky zapojili i Michal a Mikuláš. Jsme velký klub, máme mnoho tréninkových skupin a tak udržet týmový duch lidí, kteří spolu v podstatě necvičí na stejných hodinách je mnohem náročnější. Pro tyto závody se to povedlo a to mi udělalo největší radost. Drobné technické nedostatky dopilujeme a příště se vrátíme ještě lepší a silnější. uvedl Robin Bařák

 

Děkujeme celému týmu od trenérů, rozhodčích, po lékaře a gratulujeme všem závodníkům.

Další kolo Národního poháru se koná 30. března v Bystřici pod Hostýnem. Klubová soutěž Akademie Cup nás čeká už v pátek 8. března v našem dojo.

Fotogalerie (autor Luisa Prokopová)

https://photos.app.goo.gl/r723uXjrc4yr1G479

Výsledky

Kata kadetky, ml. juniorky (9.kyu – 4.kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
2 Stefanie Popová
     
Kata senioři, st. junioři (3. kyu – dan)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Jindřich Mašláň
3 Daniel Veselý
     
Kata Seniorky B, St. juniorky (9.-7.kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
2 Jana Pavlíková
     
Kata seniorky, st. juniorky (3. kyu – dan)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Hana Juráňová
     
Kata žákyně D (6.- 1. kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
3 Markéta Červinková
     
Kumite senioři, st. junioři (3.kyu-DAN)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Jindřich Mašláň
2 Vojtěch Mašláň
3 Daniel Veselý
     
Kumite seniorky, st. Juniorky (3.kyu-DAN)    
Umístnění Jméno Přijmení
2 Hana Juráňová
3 Josefína Přecechtělová
Kata žáci B (6.- 1.kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
3 Maxmilián Stojar
     
Kata žákyně B (6.- 1.kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
2 Rozálie Tomšů
Kata žákyně C (9.- 7. kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
3 Laura Šivicová
     
Kata žáci C (6.- 1.kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
3 Stanislav Matúšek
     
Kata žákyně D (9.- 7. kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
3 Viktorie Zapletalová
     
Kata žáci D (3.- 1. kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Petr Čechák
2 Jáchym Prokop
     
Kata kadeti (3.kyu – dan)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Mikuláš Přecechtěl
2 Michal Pavlík
3 Ondřej Sabol
     
Kata kadetky (3.kyu – dan)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Patricie Šimonová
     
Kata mladší junioři (3.kyu – dan)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Saša Šindel
2 Šimon Terč
     
     
Fukugo kadeti, mladší junioři    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Saša Šindel
3 Mikuláš Přecechtěl
3 Michal Pavlík
     
     
Fukugo senioři, starší junioři    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Daniel Veselý
2 Jindřich Mašláň
3 Vojtěch Mašláň
     
     
Kumite Kogo kadeti (3.kyu – dan)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Michal Pavlík
2 Mikuláš Přecechtěl
3 Tomáš Hájek
     
     
Kumite Kogo mladší junioři (3.kyu – dan)    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Šimon Terč
2 Saša Šindel
3 Petr Janík
     
Kumite Kogo mladší juniorky (3.kyu – dan)    
Umístnění Jméno Přijmení
2 Denisa Šimonová
     
Kumite Sanbon kogo žáci D    
Umístnění Jméno Přijmení
3 Dominik Zelina
Kumite Sanbon kogo žačky D    
     
Kumite Sanbon žáci C    
Umístnění Jméno Přijmení
2 Stanislav Matúšek
     
Kumite Kogo seniorky B    
Umístnění Jméno Přijmení
1 Jana Pavlíková
3 Miroslava Janušková
     
Kumite Kihon ippon žáci B (6.- 1.kyu)    
Umístnění Jméno Přijmení
3 Maxmilián Stojar
     
Enbu žáci, žákyně C + D    
Umístnění Tým  
3 Zlín (Červinková, Matúšek)  
     
Kata team žáci C + D tým    
Umístnění Tým  
1 (Novotný, Prokop, Zelina)

Hanka Juráňová a Dan Veselý získali nové licence rozhodčích

Dne 19.1. se v brněnském dojo konal národní kurz rozhodčích, kde úspěšně složili zkoušky trenéři Hanka Juráňová a Dan Veselý. Na těchto kurzech, které jsou několikrát do roka, se procvičují důležité rozhodcovské pokyny a rozebírají různé situace, které mohou na závodech nastat, a jak si s nimi poradit. Tyto kurzy jsou zakončeny záverečnými praktickými zkouškami a teoretickým testem. Více

Jaký byl: Seminář sensei Justo Gomez 6.dan z Argenitny

Během víkendu 26. – 27. ledna 2019 se v Ostravě, Vítkovicích konal mezinárodní seminář pod vedením sensei Justo Gomez 6. dan, kterého se účastnilo 22 členů naší Akademie.

Sensei Justo Gomez je sedminásobný mistr světa z kategorie kumite (zápas) pocházející z Argentiny a student sensei Nishiyamy. V České republice byl historicky poprvé, a proto byla tato událost výjimečná a přijelo na ni mnoho karatistů z Polska, a dokonce i z Ukrajiny. Celkově trval seminář 9 tréninkových hodin. Více

Výsledky: 1. AKADEMIE CUP 2019

První kolo letošního Akademie Cupu máme úspěšně za sebou. V pátek 18. ledna 2019 se v kategoriích kata (sestava) a kumite (zápas) utkalo 97 závodníků napříč všemi kategoriemi a barvami pásků. Soutěž probíhala téměř nepřetržitě 6 hodin – od 15:00 do 20:30. Rozhodčími byli jak trenéři Akademie, tak černé pásky ze skupiny Dospělí A; jmenovitě:
Robin Bařák
Hanka Juráňová
Jindra Mašláň
Vojta Mašláň
Martina Přecechtělová
Pepča Přecechtělová
Michal Pavlík
Děti k výkonům chystal a motivoval zlatý medailista z loňského světového poháru v Kanadě, Mikuláš Přecechtěl. Obecenstvo dělali největší fanoušci všech závodníků, rodiče, rodinní příslušníci a kamarádi. Více

Novoroční trénink 2019 a zkoušky na pásky

V sobotu 6. ledna roku 2019 přišlo 202 karatistů týmu Akademie karate Zlín a nepočítaně příznivců karate jako bojového umění včetně rodičů malých karatistů tradičně oslavit nový rok společným tréninkem do jednoho velkého dojo – haly Na Zeleném ve Zlíně.

Je to slavnostní trénink, jeho sportovní hodnota je výjimečně až na druhém místě. Tentokrát jde o ducha karate a sdílení hodnot, které jej určují. Barevné, žákovské pásky, mají příležitost sledovat ty mistrovské, černé, poučit se a všichni navzájem se mohou motivovat a sdílet společný zájem. Více

Výsledky: Mikulášský turnaj 2018

Dne 7. 12. 2018 se v Dojo naší Akademie konal již čtvrtý ročník Mikulášského turnaje. V tomto tradičním neformálním turnaji se 63 mladých karatistů utkalo v 8 kategoriích na základě pásku a věku. Díky domácímu prostředí a příjemné atmosféře byly tyto závody skvělou příležitostí ke sběru zkušeností a staly se motivací pro nadcházející závodní sezónu. Více

Výsledky: Markéta Červinková bronzová na Světovém poháru dětí v Litvě.

V neděli 25. listopadu se v litevském Vilniusu konal World Budo Karate Children´s Championship 2018. Jednalo se o největší akci pro děti tohoto roku. Česká asociace tradičního karate vyslala na tento vrcholový turnaj 57 závodníků a z toho 5 zlínských. Výpravu doplňovali 4 zkušení čeští rozhodčí, mezi kterými byla i trenérka naší Akadmie Hana Juráňová. Nechyběla podpora mnoha rodičů, která byla pro naše dětské závodníky také velice důležitá a my za ni moc děkujeme.

Více

5. medailí z Mistrovství světa WTKF 2018 Kanada putuje do Zlína

Ve dnech 26. a 27. října se 8 karatistů z naší Akademie karate Zlín zúčastnilo v rámci reprezentačního výběru ČR Mistrovství světa v tradičním karate WTKF v kanadském St. John’s. Mistrovství světa se opakují ve dvouletém cyklu střídajíc se s evropským mistrovstvím.
Jmenovitě za Zlín reprezentovali Českou republiku:
Hana Juráňová
Jindřich Mašláň
Michal Pavlík
Mikuláš Přecechtěl
Josefína Přecechtělová
Saša Šindel
Šimon Terč
Daniel Veselý

Více

Máme 7 nových černých pásků

V sobotu 13.10.2018 se konaly zkoušky na STV dan (černé pásky), které pořádala Česká asociace tradičního karate. Stejně jako žákovské stupně (kyu) jsou rozděleny od 9. kyu – bílý pás až po 1. kyu – hnědý pás, tak také mistrovské stupně (dan) mají 9 stupňů, které jsou počítány od nejnižšího, tedy od 1. danu (první černý pás) až po 9. dan (nejvyšší technický stupeň).

Zkušebními komisaři byli Radek Kleibl 5.dan, Radek Januš 5.dan a také hlavní trenér naší Akademie Robin Bařák 5.dan.

Z naší Akademie o 1. dan, tedy první černý pásek, usilovalo sedm adeptů a můžeme s radostí říci, že úspěšně.

Více

Výsledky: 33 medailí na Mistrovství České republiky, z toho 7 titulů Mistra ČR!

Dne 6. 10. 2018 se konalo Mistrovství České republiky v tradičním karate, které pořádala Česká asociace tradičního karate. Na Sportovní hale Dubina v Ostravě se ho zúčastnilo celkem 254 závodníků, kteří startovali v několika kategoriích – od dětských až po seniorské.

Ve sportovní hale Dubina panovala slavnostní atmosféra, která byla podpořena tribunami plnými přihlížejících diváků. Jednalo se o jedinečné utkání 254 těch nejlepších karatistů z 13-ti klubů z celé republiky, o čemž se můžete sami přesvědčit pohledem do fotogalerie. Slova chvály si zaslouží pořadatelský klub Akademie karate Ostrava. Z hlediska zabezpeční a pořadatelů na místě byl šampionát taktéž na vysoké úrovni. Jako zpestření pro děti, které aktuálně nesoutěžily, byl ze strany ČATK připraven nafukovací skákací hrad. Všichni pak ocenili důstojné zázemí pro předání medailí v podobě stupňů vítězů v pozadí s velkou plachotu s motivem šampionátu. Více