Novoroční trénink 2018 a zkoušky na pásky

V sobotu 6.1.2018 se konal již tradiční novoroční trénink Akademie karate Zlín. Celkem se ho zúčastnilo 201 karatistů naší Akademie, což je historický rekord! Naše dojo by nemělo šanci pojmout všechny karatisty najednou, a tak se novoroční trénink opět konal ve sportovní hale Na Zeleném na Bartošově čtvrti ve Zlíně.  Novoročnímu tréninku přihlížela plná tribuna rodinných příslušníků a fanoušků karate.

Jak jsme již zmínili, dohromady cvičilo 201 karatistů od bílých až po černé pásky. Byl to velmi intenzívní a motivující trénink. 

Základní myšlenkou novoročních tréninků je, aby se potkali naši karatisté z různých tréninkových skupin alespoň jednou za rok a společně si zacvičili. Velké odhodlání ukázala řada karatistů, kteří dorazili i přes zdravotní indispozici nebo nepřízeň osudu, která je v posledních dnech potkala. To svědčí o jejich velkém odhodlání do tréninku. Začátečníci mají na novoročním tréninku možnost vidět, jak bude vypadat jejich karate za pár let, což je pro ně určitě velmi motivující. Velmi si cením starších a zkušenějších, kteří dorazili na novoroční trénink, i když drtivá většina z nich v daný den zkoušku na pásky neměla. Oni sami ještě pár let zpět stáli na novoročních trénincích v zadní řadě a pomalu neviděli na trenéra. Po pár letech stáli v řadách předních a ukázali směr, cestu pro ty méně zkušené cvičících za nimi.  Z toho mám obrovskou radost, znamená to, že tradice karate pokračuje. Za toto velké díky a právem velký závěrečný potlesk sklidili naši trenéři.  uvedl Robin Bařák hlavní trenér Akademie

Díky všem účastníkům, že pomohli vytvořit jedinečnou atmosféru, která na novoročním tréninku panovala.

Bezprostředně po skončení novoročního tréninku proběhly zkoušky na barevné pásky. Nejmenší děti skládaly zkoušky přímo v hale Na Zeleném v průběhu celého dopoledne, naši dospělí karatisté pak skládali zkoušky odpoledne v dojo na Kvítkové. Celkem úspěšně složilo zkoušky na pásky 157 zlínských karatistů. Zkoušky na pásky probíhaly více než 7 hodin. Všem tímto gratulujeme.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/6E3wiKVDRTbBYfr93

Video

https://photos.app.goo.gl/t67fRfJJbIwF9yD63