Výsledky: 27 medailí pro Zlín na 3. kole Národního poháru ČATK 2018 v Brně

V sobotu 19.5.2018 hostilo Brno 3. kolo Národního poháru ČATK 2018 v tradičním karate. Závod probíhal v hale TJ Tesla Brno, která je úzce spojena s historií tradičního karate v České republice. Odhadem 10 titulů Mistra republiky zde v průběhu své závodní kariéry vyhrál náš hlavní trenér Robin Bařák a také se zde konal seminář sensei Hidetaka Nishiyama při jeho pobytu v ČR. To je silný odkaz, který náš 62 členný tým nemohl vzít na lehkou váhu.

Klubový autobus dorazil na místo kolem 9:00h. a už v 9:30h. probíhala rozcvička celého týmu, úvodní fotografie a nezbytné organizační pokyny od trenéra. Jeden z nejlepších výkonů ve své kariéře předvedla Josefína Přecechtělová, které se podařilo vybojovat stříbrnou medaili v kategorii kumite. Stejně tak můžeme ohodnotit výkon Jakuba Krejčího, který získal 2x zlato v kata i kumite a my už se těšíme, že jej budeme mít brzy možnost vidět v pokročilejší kategorii hnědých a černých pásků.

Velmi silný se ukázal také náš trenér Jindřich Mašláň, který zvítězil v kategorii kumite hnědých a černých pásků. Jeho abstinence ve startech kategorie kata z posledních závodů jej však zradila u fukugo. Trenérka Hanka Juráňová skončila na druhém místě v kategorii kata hnědých a černých pásků.  Určitě úspěšný den byl také pro Janu Pavlíkovou, která po napjatém finále s klubovou kolegyní Mirkou Januškovou vyhrála zlato v kumite (zápas), které přidala ke své zlaté medaili z kata (sestava), kterou vyhrála o několik minut dříve. Že jablko nepadá daleko od stromu potvrdil její syn Michal Pavlík, který vyhrál zlato v kata, kumite a ještě přidal stříbro ve fukugo.

Tradičně byl také úspěšný Stanislav Matúšek a Mikuláš Přecechtěl. Oba již tradičně vyhráli zlato ve své kategorii.

I zbytek zlínské výpravy předvedl velice slušné výkony a vzájemně se skvěle podporovali, což je neméně důležité.

Celkem náš tým dovezl 11 zlatých, 9 stříbrných a 7 bronzových medailí. Gratulujeme!

Role rozhodčího na daném turnaji se ujal Robin Bařák, který jako hlavní rozhodčí zápasiště vedl tým, který se věnoval kateogriím nejstarších závodníků.

Velké poděkování patří Aleši Přecechtělovi ze skupiny Dospělí A a dalším dobrovolníkům z našeho klubu, kteří se postarali o to, aby hlavně méně zkušení závodníci včas a v pořádku nastoupili na zápasiště.