10 našich karatistů vyráží trénovat karate do USA

V termínu 1. – 11.3.2018 vyráží 10 karatistů z naší Akademie do Los Angeles (USA) na cvičební pobyt k Avi Rokah sensei. Los Angeles se stalo Mekkou tradičního karate díky dojo Sensei Nishiyama, kde sensei až do své smrti v roce 2008 denně vyučoval studenty. Robin Bařák, který je hlavní trenér naší Akademie, měl také možnost se těchto tréninků účastnit. I po smrti sensei Nishiyama pravidelně vyráží do Los Angeles cvičit karate k Avi Rokah sensei, který vede posledních 30 let v Los Angeles vlastní dojo a ztrávil nejvíce času u sensei Nishiyama.

Náš tým vyrazí ve složení:

Robin Bařák

Marek Čechák

Vojtěch Harmtan

Jindřich Mašláň

Vojtěch Mašláň

Aleš Přecechtěl

Josefína Přecechtělová

Martina Přecechtělová

Mikuláš Přecechtěl

Jiří Vrba

 

Po dobu jejich pobytu je čeká dvoufázový trénink u sensei Avi Rokah a také návštěva v NKI dojo, kde učí další studenti sensei Nishiyama, ale hlavně Robert Dobeš, který byl původním trenérem Robina Bařáka, než emigroval do USA za karate.

Vždy jsem se účastil stáží společně s Radkem Janušem, se kterým jsem byl již na svém prvním pobytu u sensei Nishiyama. Jedním z důvodů bylo zejména to, že naši karatisté nebyli na takové úrovni, aby tento cvičebně náročný pobyt mohli absolvovat a současně z něj měli tížený přínos. Akademie a její karatisté jdou kupředu. Na letním karate campu  Akademie mě napadla poprvé myšlenka, že bych letos již vzal sebou tým Zlínských karatistů. Uteklo 7 měsíců a je to tady, vyrážíme.  Tréninkový plán je domluvený se sensei Avi Rokah dopředu a bude náročný. Vzhledem k atraktivní lokalitě Los Angeles se pokusíme v časech mezi tréninky vidět také pár míst, které nesmí nikdo, kdo navštívil Los Angeles minout.  Každý rok navštěvuji hrob sensei Nishiyama s kyticí a úklonou spojenou s respektem k tomuto jedinečnému mistru karate. Letošek určitě nebude výjimkou. Uvedl Robin Bařák hlavní trenér.

 

Účastníci cvičebního pobytu si nemalé finanční náklady hradí z vlastních prostředků. Vyjímkou je jediný účastník, kterému je celý pobyt hrazen z pobytového stipendia, které vyhlašuje naše Akademie a na které se pro letošní rok složili následující sponzoři, kterým patří naše velké díky.

 

Firmy podílející se na pobytovém stipendiu