107 karatistů složilo zkoušky na nové pásy

Uplynulý víkend probíhaly v dojo naší Akademie zkoušky na nové pásky. Celkem 107 karatistů složilo nové zkoušky a udělalo tak další důležitý krok na jejich cestě karate.

Zkoušky byly součástí přípravy na Mistrovství České republiky, které by se mělo konat v prosinci, a v rámci výjimky, která byla platná do pondělí 12.10.2020, pro již naplánované víkendové akce určené registrovaným sportovcům v přípravě na soutěž, jsme je nakonec zvládli zorganizovat. A tak proběhly dle předem připraveného rozpisu, kdy malé skupinky karatistů přicházely na přesně stanovený čas.

Poslední zkoušky se konaly v lednu na začátku roku 2020 a další byly naplánovány na červen. Tento termín jsme bohužel museli přesunout na druhou půlku října a začali jsme se tak pečlivě připravovat. Scénář, který ale nastal na začátku října měl rychlý spád a hrozilo tak další zrušení zkoušek. Započala tak horlivá příprava a pár dní na to nakonec zkoušky mohly proběhnout.

Všichni svěřenci byli díky předchozí přípravě v dobré formě a předvedli tak velmi pěkné karate. Těžko se vybírá jen pár výkonů k vyzdvihnutí, jelikož bojový duch, kterého všichni předvedli, byl cítit přes celé dojo. To, že si naši karatisté udrželi nasazení a koncentraci i přesto, že se zkoušky konaly o něco dříve než se předpokládalo, nás naplnilo odhodláním a dodalo chuť a energii pokračovat a bojovat i v této zvláštní době.

Byl to náročný víkend, jak pro zkoušené karatisty, tak i pro zkušební komisaře, naše trenéry, kteří se na tento víkend přestěhovali do dojo aby mohla celá akce hladce proběhnout. Tímto bychom chtěli všem poděkovat, že nám vyšli vstříc, byli ohleduplní a dodržovali všechna nařízení.

Gratulujeme karatistům, kteří úspěšně složili zkoušku na nový pásek a na všechny se po nucené pauze moc těšíme v dojo! Oss!

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/WaLaSmuMARVzVb7c9