2 zlaté a 1 stříbrná medaile z mezinárodního turnaje Wratislavia Cup 2016

Dne 5.3.2016 se konal v polské Vratislavi již tradiční mezinárodní turnaj Wratislavia Cup 2016.  Na místě nechyběl ani tým Akademie karate Zlín ve složení:

Šimon Terč
Saša Šindel
Kristýna Vaculíková
Denisa Šimonová
Patricie Šimonová
Mikuláš Přecechtěl
Josefína Přecechtělová
Miroslav Kovařík
Ondřej Sabol

na poslední chvíli se kvůli nemoci nemohli zúčastnit Michal a Martin Pavlíkovi. Tým vyrazil pod vedením hlavního trenéra Akademie Robina Bařáka, který se na místě zhostil role rozhodčího. Už zahájení závodu s velkým množstvím závodníků dávalo tušit, že nás čeká kvalitně obsazený závod.

Polsko v posledních letech představuje svou dominanci na mezinárodním poli tradičního karate nejen v kategorii dospělých, ale také dětí. Pokud se chcete stát nejlepším, je potřeba trénovat a měřit se  s těmi nejlepšími a teď nemluvím jenom o závodní úrovni, ale celkově tréninku (nejen) karate.  Při náboru nováčků vždy říkám, že cílem proč cvičit karate u nás, je rozvoj daného karatisty po technické, ale i osobní, charakterové stránce. Pokud se při tomto svém rozvoji pak karatisté rozhodnou závodit, otevřeme jim dveře pro to, aby se mohli stát Mistry České republiky, Evropy nebo dokonce světa. Vejít do těch dveří už musí však sami.

Jsem si vědom toho, že pokud naši karatisté mají jednou vyhrávat v dospělých kategoriích, musí se prosazovat na mezinárodních soutěžích už jako děti. V tradičním karate se nestává, že se najednou v 19 letech objeví talent, který během 2 let tréninku porazí ostatní, kteří se karate věnovali od dětství. Svůj úspěch si musí tvrdě vydřít a tady na dětských turnajích to začíná. Nabídka pořadatele zúčastnit se takového turnaje se pak neodmítá. O to více potěší, když jako gesto od pořadatele hosté z České republiky nemuseli platit startovné, na oplátku čeští rozhodčí rozhodovali bez nároku na honorář.  Uvedl Robin Bařák

Zlínští karatisté na místě předvedli velmi dobré výkony, postupovali do dalších kol např. Šimon Terč, který se dostal do osmičky nejlepších. Stejně tak výkon Patricie a Denisy Šimonové, které cvičí teprve rok a půl, byl obdivuhodný. Nejmladší člen našeho týmu Mirek Kovařík, který chtěl startovat za každou cenu i při relativně malé šanci na úspěch v obrovské konkurenci, předvedl své odhodlání stát se velkým karatistou a ze zkušeností víme, že právě takové děti mají mnohem větší šance tohoto úspěchu dosáhnout.

Saša Šindel při svém zápase kumite předvedl, že je schopen ustát se ctí zápas s výrazně silnějším soupeřem, i když součet bodů vyšel finálně v jeho neprospěch. Kristýna Vaculíková, která získala cenný kov na posledním Mistrovství Evropy v Litvě pak hned v prvním kole kata narazila na silnou soupeřku a těsně prohrála 2:3 na praporky.

Stříbrnou medaili vyhrál ve své kategorii Ondřej Sabol, který potvrdil svou formu po zisku bronzové medaile na ME v Litvě. V těsném finále své kategorie pak vyhrál Mikuláš Přecechtěl, který se dlouhodobě objevuje na předních příčkách všech turnajů. Asi největší radost ze svého úspěchu může mít z české výpravy Josefína Precechtělová, která poprvé vystoupila z pomyslného stínu svého bratra a získala také zlatou medaili ve své kategorii.

Pro Josefínu to byl první skutečně velký úspěch a nikdo nepochybuje o tom, že zasloužený. Josefína pravidelně navštěvuje nejen skupinu děti A, ale také tréninky dospělých B, takže ve čtvrtek trénuje dvoufázově, kdy docvičí s dětmi a večer se vrátí do dojo ještě na jednu hodinu karate s dospělými po boku obou rodičů. Uvedl Robin Bařák

Cestu zpět do České republiky zkomplikovala ochranka prezidenta Polské republiky, která zavřela dálnici A4  z důvodu vyšetřování nehody prezidenta, která se stala na daném dálničním úseku předchozí den. Nedobrovolně tak zlínská výprava strávila 4 hodiny čekáním na dálnici a celkově se domů místo očekávaných 4,5 hodin vraceli 8,5 hodiny!

 

Výsledky

1. místo Josefína Přecechtělová – kata dívky 2001,  4. kyu
1. místo Mikuláš Přecechtěl – kata chlapci 2005, 4. kyu
2. místo Ondřej Sabol – kata chlapci 2004, 4. kyu

Foto

https://goo.gl/photos/TUxFLBFkJB69WuiK8