Cenu primátora města Zlína v kategorii mládeže získal Mikuláš Přecechtěl a Hana Juráňová je mezi 10 nejúspěšnějšími sportovci města Zlína

Dne 12. března 2019 se v Kongresovém centru již tradičně vyhlašoval Sportovec města Zlína pro rok 2018. Mezi oceněnými byli tentokrát 2 karatisté z naší Akademie. Mezi 10 nejlepšími sportovci byla i naše trenérka Hana Juráňová. Cenu primátora města Zlína v kategorii mládeže vyhrál Mikuláš Přecechtěl, který byl jako jediný z mládežnického sportu oceněn v rámci večera.

Celým večerem provázel moderátor Ondřej Blaho a hudební doprovod tentokrát zajistila kapela Support Lesbiens. Raut připravila restaurace Bistrotéka Valachy z nového Obchodního domu ve Zlíně.

Hana Juráňová

Se dostala do prestižní desítky nejlepších sportovců města Zlína, kteří v rámci večera obdrželi ocenění z rukou předávajících. Hana Juráňová dosáhla na medailové pozice jak na národních, tak i na mezinárodních soutěžích. Pro Hanku už to bylo druhé ocenění v rámci ankety Sportovce roku a věříme, že určitě nebylo poslední!

Dosažené sportovní výsledky za rok 2018:

Mistrovství světa WTKF Kanada
3. místo kumite team ženy seniorky (volný zápas)

Mezinárodní soutěže
2. místo kata seniorky Silesia Cup 2018 Polsko (sestavy)
3. místo kata seniorky VALACHIA CHALLENGE CUP 2018 (sestavy)
3. místo kumite seniorky VALACHIA CHALLENGE CUP 2018 (volný zápas)

Mistrovství České republiky 2018
2. místo kumite seniorky (volný zápas)
2. místo fukugo seniorky (kombinace sestava a volného zápasu v jednotlivých kolech)
3. místo kata seniorky (sestavy)

1. kolo Národního poháru ČATK Bystřice pod Hostýnem
1. místo Kumite seniorky (volný zápas)
3. místo Fukugo seniorky (kombinace sestava a volného zápasu v jednotlivých kolech)
2. kolo Národního poháru ČATK Praha
2. místo Fukugo seniorky (kombinace sestava a volného zápasu v jednotlivých kolech)
2. místo Kumite seniorky (volný zápas)
3. kolo Národního poháru ČATK Brno
2. místo Kata seniorky (sestavy)

Spolu s Hankou bylo oceněno ještě dalších 9 sportovců: orientační cyklista na horských kolech Jiří Hradil, hokejisté Filip Chytil a Michal Jordán, triatlonisté Helena Kotopulu a Petr Vabroušek, Filip Porteš v silovém trojboji, Vanda Šimková ve sportovním aerobiku, plavec Matěj Zábojník a Abhejali Bernardová jako dálková plavkyně, která nakonec získala titul Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2018.

Chtěla bych poděkovat těm, co mi dávají takové ty pomyslné kopance, které mě ženou dopředu abych pořádně makala. A v druhé řadě bych chtěla poděkovat i za ty opravdové kopance, které mě zlepšují a já se díky tomu dostanu na takové místo jako je právě tady. Děkuji. Hana Juráňová

 

Mikuláš Přecechtěl

Mikuláš Přecechtěl byl oceněn jako nejmladší z celého večera a obdržel Cenu primátora města Zlína v kategorii mládeže. V kategorii, kterou moderátor žoviálně nazval Mladá naděje. V této kategorii byla udělena pouze jediná cena, i přes velký počet nominovaných, a my tímto děkujeme panu primátorovi, že vybral právě Mikuláše. Ten ocenění převzal osobně z rukou primátora města Zlína, Jiřího Korce.

Dosažené sportovní výsledky za rok 2018:

Mistrovství světa WTKF Kanada 2018
1. místo kategorie kata hnědé pásky

Mezinárodní soutěže
1. místo kata žáci D VALACHIA CHALLENGE CUP 2018 (sestavy)
3. místo Kumite žáci D VALACHIA CHALLENGE CUP 2018 (řízený zápas)

Mistrovství České republiky 2018
1. místo kata žáci D (sestavy)
2. místo kumite žáci D (řízený zápas)

1. kolo Národního poháru ČATK Bystřice pod Hostýnem
1. místo kata žáci D (sestavy)
3. kumite žáci D (řízený zápas)

3. kolo Národního poháru ČATK Brno
1. místo kata žáci D (sestavy)

Rád bych poděkoval trenérům klubu a také své rodině za podporu, své sestře a hlavně své babičce, která mě do karate dovedla. Děkuji moc. Uvedl při předávání Mikuláš Přecechtěl

Nejúspěšnějším zdravotně postiženým sportovcem se stal Stanislav Náčin, který soutěží v atletice, jmenovitě v hodu diskem, oštěpem a ve vrhu koulí. Ocenění jako sportovní kolektiv získal Rugby Club Zlín. Cenu za mimořádný přínos zlínskému sportu získal Bohumil Kožela, bývalý hráč za hokejový klub Zlín, trenér a následně člen představenstva.

Pro zlínské karate a naši Akademii to byl velký večer. Nejen, že Hanka potvrdila, že karate patří ve Zlíně k dlouhodobě nejúspěšnějším sportům, ale také Cenu primátora města Zlína v kategorii mládeže historicky poprvé získal karatista. Mikimu to moc přeji, bylo to krásné završení jeho dosavadních úspěchů v kategorii dětí a rok 2019 pro něj bude ve znamení vstupu mezi kadety a dalších závodních výzev.  Byl jsem na ně oba hrdý. Uvedl Robin Bařák, hlavní trenér naší Akademie

 

Všem oceněným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i do příštích let.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/wguJVCdSzDXysLsbA

Video Mikuláš Přecechtěl předání

https://photos.app.goo.gl/YN54E6AvszBg2bnb6

Video Hana Juráňová předání

https://photos.app.goo.gl/mGE2bRCXS2MPHtwv5