Eva Lysoňková a Tereza Plášková mají černé pásy!

V neděli 22.1.2023 se konaly zkoušky na STV dan (černé pásky), které pořádala Česká asociace tradičního karate. Stejně jako žákovské stupně (kyu) jsou rozděleny od 9. kyu – bílý pás a až po 1. kyu – hnědý pás, tak také mistrovské stupně (dan) mají 9 stupňů, které jsou počítány od nejnižšího, tedy od 1. danu (první černý pás) až po 9. dan (nejvyšší technický stupeň).

Zkušebními komisaři byli sensei Radek Januš 5.dan, sensei Radek Kleibl 6.dan, a také hlavní trenér naší Akademie sensei Robin Bařák 5.dan.

Z naší Akademie usilovali o 1. dan, tedy první černý pásek, dvě adeptky a můžeme s radostí říci, že úspěšně.

Oficiálně můžeme tedy oznámit, že v naší Akademii máme dva nové černé pásky:

Tereza Plášková 1. dan (černý pás)

Eva Lysoňková 1. dan (černý pás)

Gratulujeme ke složení této, pro každého karatistu, zlomové zkoušky.

Díky své pozici zkušebního komisaře jsem měl možnost dobře porovnat výkony Terezy a Evy vůči ostatním adeptům na černý pásek. Potěšilo mě, že síla jejich technik, nasazení a bojový duch předčil o kategorii ostatní zkoušené, na což jsem byl patřičně hrdý. Technicky zkoušky obsahovaly chyby, na které byly děvčata také upozorněny, a na kterých budeme dále pracovat. Černý pásek je tak potřeba vnímat jako vstup do další úrovně tréninku karate, než cíl tohoto tréninku. Věřím, že obě holky přesně chápou, co jejich zisk černého pásku znamená a naopak je do dalšího tréninku ještě více motivuje. Tímto jim ještě jednou srdečně gratuluji k tomuto velkému kroku v životě každého karatisty.

řekl Robin Bařák, hlavní sensei Akademie

Zkoušku, po sedmi letech od té poslední, skládala i trenérka Hana Juráňová a díky jejímu úspěšnému vykonání je nyní držitelkou 3. danu!

Gratulujeme!

Podívejte se na fotogalerie, kde jsou vidět první karate krůčky našich novopečených černých pásků. Vezměte to jako motivaci do Vašeho dalšího tréninku.

0d bílého po černý pásek Eva Lysoňková

https://photos.app.goo.gl/3s2dXbkLfUih39Gz7

Od bíleho po černý pásek Tereza Plášková

https://photos.app.goo.gl/4SWpUj3GX9vHZM1S8