Jaký byl: Letní karate camp Jelenovská 2017

Ve dnech 23. 7. – 29. 7. 2017 uspořádala naše Akademie letní Karate Camp v horském Hotelu Jelenovská a jeho rozsáhlém areálu.

V letošním roce došlo k rozšíření organizačního týmu ve složení Bařáková Michaela, Bařák Robin, Čechák Marek, Galádová Simona, Juráňová Hana, Lysoňková Jana, Mašláň Vojtěch, MUDr. Přecechtělová Martina, Vrba Jiří (řazeno abecedně). Současně letos posílili naše řady trenérského týmu také Slezák Miroslav a Vašíčková Dominika z klubu SKP Vsetín a Křiváková Veronika z TJ karate Bystřice pod Hostýnem. V tomto složení se starali celkem o 146 účastníků, čímž se tento čistě klubový Karate Camp stal jedním z největších v České republice.

Po společné zahajovací části, kde jsme se přivítali se všemi trenéry a vedoucími, se děti rozdělily do 9 týmů pod japonskými názvy jednotlivých barev.

Každý den probíhaly 4 tréninkové bloky. Ranní rozcvička na probuzení i nastartování do nového dne. Dopolední tréninkový blok, který byl rozdělen do skupin dle pásků, jsme věnovali rozvoji technické stránky karate a v odpoledním, který byl dělen dle věku a fyzické zdatnosti, jsme makali na své fyzičce. Vnitřní krytý bazén jsme využívali ke kompenzační části programu, ale také k tréninkům.

Speciálním hostem byl v pondělí sensei Robert Dobeš, původně trenér SKTBU Vsetín, ve kterém trénoval v dětském věku také Robina Bařáka – hlavního trenéra naší Akademie. Robert Dobeš odešel v roce 1998 do Los Angeles, kde studoval karate u sensei Hidetaka Nishiyama (10.dan) až do jeho smrti v roce 2008.

Je to jediný Čech, který cvičil u sensei Nishiyamy nepřetržitě tolik let. Jednalo se o jeho první seminář po 18 letech v České republice a možnost zúčasnit se jeho tréninku měla drtivá většina účastníků našeho campu. Jeho tréninky děti, ale zejména dospělí ocenili a byli za ně velmi rádi. Musíme zmínit, že Robert přijel a odvedl všechny tréninky bez nároku na jakýkoliv honorář a jako bonus přidal večer velmi zajímavou přednášku “Mých 10 let v dojo Hidetaka Nishiyama”, kde jsme se dozvěděli mnoho informací o muži, kterého známe jen z obrázku pověšeného v našem dojo na stěně.  Za všechny účastníky vzkazujeme: “Roberte posíláme naše poděkování do Los Angeles, bylo to super!”.

Kromě nadupaného cvičebního programu byl pro všechny účastníky campu nachystaný doprovodný program v podobě her ve volné přírodě, znalostních kvízů a soutěží. Všechny děti do 15 let se zúčastnily „celotáborové hry“ v níž plnily nejrůznější dovednostní hry a úkoly. Vždy každý večer jsme Vám přinášeli aktuální video report uveřejněný na našich facebookových stránkách společně s celkovým děním celého dne. Za rychlost informací a článků musíme poděkovat Míši Bařákové, která každý den do pozdních večerních hodin zpracovávala fotografie. Videa s dětmi točil trenér Mirek Slezák a Robin Bařák. Někdy to bylo opravdu těžké, děkujeme dětem, že jste to s námi vydrželi a zvládli natočit.

Středeční den jsme odpoledne věnovali aktivnímu odpočinku v podobě výšlapu na hrad Brumov, kde jsme již dva roky zpět zlomili návštěvní rekord, který nebyl až do tohoto týdne překonán a to opět námi. Krátký déšť nás zastihl v perfektní čas, a to při prohlídce hradu, takže jsme se suší a spokojení zase vraceli zpět do hotelu.

Ve čtvrtek večer jsme si u ohně opekli špekáčky, zazpívali znovu táborovou hymnu a pár dalších písniček a tak jsme zakončili už předposlední noc našeho campu.

V pátek ráno odstartovaly v našem horském dojo první kategorie závodů, kterého se účastnilo celkem 138 závodníků a jeho průběh jsme na jednom zápasišti zvládli za celkem 9 hodin.

Po týdnu náročných tréninků byla únava znát, ale všichni předvedli naprosté maximum a byli jsme svědky krásných, nejen finálových zápasů. Zejména kumite dětí hnědých pásů přineslo strhující finále mezi Mikulášem Přecechtělem a Michalem Pavlíkem. Kata i kumite hnědých pásků žen i můžu pak bylo otázkou hrdosti pro všechny závodníky, kteří do něj dali maximum a tak některé výkony odpovídaly vrcholným národním, či mezinárodním soutěžím.

V sobotu dopoledne měl hlavní trenér Robin Bařák pro všechny účastníky připravený společný trénink, kde znovu všichni dokázali svůj obrovský spirit a odhodlání i v závěru předvést maximální výkon. Děti byly oceněny v pořadí týmů tak, jak uspěly v „celotáborové hře“. Pro všechny bylo připraveno překvapení v podobě pamětní medaile, speciální edice vyrobené pouze pro toto letošní soustředění s naším motivem, ročníkem a logem Akademie. Dále všichni obdrželi certifikát o absolvování soustředění, který bude spolu s medailí krásnou vzpomínkou na opravdu super týden, který jsme tady společně strávili.

Celkově z naší strany hodnotíme letošní karate camp jako velmi povedený, ale poslední slovo budou mít jeho účastníci, až budou doma popisovat, co vše v tomto týdnu s Akademií zažili. Celý karate camp v takovém rozsahu by nemohl proběhnout bez výše zmíněného realizačního a trenérského týmu, který skutečně v plném nasazení fungoval a trénoval od 8 hodin ráno až do pozdních večerních hodin, kdy se řešil program na následující den. Současně se zapojila a pomohla drtivá většina dospělých účastníků, kdykoliv to bylo zapotřebí, za což Vám všem patří mé díky.

Velké poděkování patří MUDr. Martině Přecechtělové, která je také naší aktivně cvičící karatistkou. Sportovní pobyt tohoto rozsahu si bez skutečného profesionála v lékařské, ale také karatistické oblasti nedokáži už ani představit. – uvedl Robin Bařák 

 

Sponzoři

Věcné ceny na závody darovali následující sponzoři:
– Jan Andrýsek
– Jiří Hegmon
– manželé Pavlíkovi
– paní Lamberková
– manželé Zelinovi
– Miroslava Janušková
– Nestlé
– Benetton Zlín

Děkujeme!

 

Výsledky Jelenovská cup 2017

KATA děti 2007-2003 žluté a oranžové pásky
1. Šemoda Filip
2. Ondík Matěj
3. Červinková Karin
4. Mikulcová Klára

KATA děti 2012-2008 zelené pásky
1. Vojta Jiří
2. Bařák Alan
3. Přibyl Martin

KATA děti 2012-2008 žluté a oranžové pásky
1. Kašpar Jan ml.
2. Stojar Maxmilián
3. Lamberk Adam
4. Perutková Lucie

KATA děti 5-15 let hnědé pásky
1. Přecechtěl Mikuláš
2. Prokop Jáchym
3. Pavlík Michal
4. Zelina Dominik

KATA děti 5-15 let modré pásky
1. Bémová Leontýna
2. Lorencová Ema
3. Červinková Markéta
4. Herzánová Eliška

SANBON KOGO KUMITE děti 2004-2005
1. Pavlík Michal
2. Přecechtěl Mikuláš
3. Prokopová Luisa
3. Zavadil Michal

SANBON KUMITE děti 2006-2008
1. Ngoc Phu Petr Le
2. Prokop Jáchym
3. Pavlík Martin
3. Zelina Dominik

KATA dospělí oranžové pásky
1. Talaš Jan
2. Tichý Radek
3. Ševčíková Kateřina
4. Vítková Romana

KATA dospělí zelené a modré pásky
1. Žváček Michal
2. Otrusina Jiří
3. Vrána Radovan
4. Čeleďa Petr

KUMITE dospělí zelené a modré pásky
1. Žváček Michal
2. Krejčí Jakub
3. Otrusina Jiří
3. Vrána Radovan

KATA dospělí hnědé pásky
1. Šindel Saša
2. Terč Šimon
3. Přecechtělová Martina
4. Lysoňková Jana

KUMITE dospělí hnědé pásky muži
1. Veselý Daniel
2. Tomšů David
3. Šindel Saša
3. Vrba Jiří

KUMITE dospělí hnědé pásky ženy
1. Lysoňková Jana
2. Galádová Simona
3. Šikudová Lucie
3. Přecechtělová Martina

Fotogalerie

Letní karate camp 2017