Jaký byl: Seminář ANTI COVID GASSHUKU

Uplynulý víkend pořádala Česká asociace tradičního karate online seminář, který nesl název Anti Covid Gasshuku.

Na Českou republiku padl nouzový stav a s tím i uzavření tělocvičen a nucená pauza od společných tréninků.  Nemohli jsme se tak setkat v jednom dojo, ale díky iniciativě ČATK se podařilo uspořádat dvoudenní seminář se světovými instruktory, kdy jsme měli možnost se, přes aplikaci Zoom, setkat a potvrdit si, že bojový duch dokáže putovat na jakoukoli vzdálenost a to i po síti.

Sensei Avi Rokah (LA, USA) a Sensei Toru Shimoji (Atlanta, USA). To byli oni instruktoři, kteří každý po jednom 2-3 hodinovém bloku předávali své znalosti. Seminář byl simultánně překládán do češtiny předsedou ČATK, sensei Radkem Janušem.

Sensei Avi Rokah se v průbehu svého tréninku dostal přes základní bloky a údery, ke kopům a úhybům před kopy a následně k načasování, především amashi-waza.

Sensei Toru Shimoji také zahájil trénink základy a skrz své znalosti vývojové kineziologie nám předal důležité poznatky k jednotlivým pohybům, ať už to byly techniky rukou či přesuny  v postojích.

Mezi účastníky byli i karatisté z naší akademie. Po síti se z trenérů připojili sensei Robin Bařák a Marek Čechák, a z našich svěřenců/srdcařů to byli Tereza Zuzaníková, Jan Čechák, Lukáš Josefík, Miroslava Janušková a Tomáš Januška.

Co o semináři řekli účastníci ze zlínské akademie?

Online semináře karate jsme se se synem Honzou zúčastnili úplně poprvé a přes počáteční nedůvěru k cvičení před obrazovkou jsme si to oba velmi užili. Musím říct, že oba senseiové měli semináře perfektně nachystané od online reakcí na lapy, zajímavé kombinace až po praktické ukázky správné funkce pohybového aparátu na připraveném modelu nebo spousta aplikací na jednoduché kryty. Příjemným bonusem bylo vidět lidi, se kterými jsme se pravidelně setkávali, a kvůli současným opatřením to není jinak možné. Za nás velký palec nahoru.

Marek a Jan Čechákovi

 

Jsem ráda za tu příležitost se vůbec něčeho takového zúčastnit. Oba semináře byly moc hezky vymyšlené a díky nim teď máme plno tipů, co během tohoto nepříznivého období zlepšit.

Tereza Zuzaníková

 

Byli jsme moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit alespoň touto formou. Dozvěděli jsme se spoustu informací, mimo jiné bylo moc fajn vysvětlení některých mechanismů pohybu, abychom při cvičení neubližovali sami sobě. Uvítali bychom více fyzické aktivity, ale i tato zkušenost byla velmi cenná a budeme se snažit z ní vyčerpat co nejvíce.

Miroslava a Tomáš Januškovi

 

Velké poděkování patří všem zúčastněným, organizátorům a instruktorům. Všem těmto, protože vytvořili atmosféru, která nám dodala především mentální energii a nasazení, a ty jsou klíčem k udržení plápolajícího ohně, kterým je naše karate.