Jaký byl: Seminář se sensei Toru Shimoji v Brně 2022


Česká asociace tradičního karate uspořádala ve dnech 28.-29. května seminář s Toru Shimoji sensei, který proběhl v Brně.

Do České republiky přijel sensei Toru Shimoji vyučovat již podruhé. Letošního semináře se zúčastnilo přes 100 studentů z 13 klubů karate mezi nimiž bylo také několik karatistů z Ukrajiny a Litvy. Seminář byl překládán do češtiny, prezidentem České asociace tradičního karate, sensei Janušem. Ze Zlína na seminář přijelo načerpat nové znalosti 10 karatistů.

Celý seminář nás sensei provázel svými poznatky skrze základní techniky a kopy. Část svých znalostí nám předal také pomocí kata Heian Shodan a Tekki Shodan, kdy sensei vycházel především z bunkai neboli reálné aplikace kata.

Sensei Shimoji se narodil na Okinawě a vyrostl na Havaji, kde začal trénovat karate. V roce 1982 se přestěhoval do Los Angeles a cvičil přímo pod sensei Hidetaka Nishiyama. Vypracoval se až na jednoho z trenérů v dojo, které vedl sensei Nishiyama a vedl tréninky pro dospělé začátečníky a mírně pokročilé a také tréninky dětí. Jako člen amerického národního týmu se účastnil řady soutěží a získal několik titulů v kateogrii Kata. Po získání bakalářského titulu v kineziologii na UCLA v roce 1991 se Sensei Shimoji přestěhoval na japonskou Okinawu a studoval Goju-ryu Karate pod mistrem Yoshio Kubou a japonskou kaligrafií (Shodo). Po svém návratu do Spojených států v roce 1996 založil dojo v Atlantě ve státě Georgia a stal se technickým ředitelem jihoatlantické oblasti amerického národního svazu karate. V současné době Shimoji vlastní a provozuje dojo Jinsendo Karate v Smyrně v GA.

Děkujeme sensei Toru Shimoji za přínosný seminář a těšíme se na další setkání!

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/jmsZrB9gnQny27NY7

(Foto: Miroslav Lang)