Jaký byl: Seminář Sensei Avi Rokah v Bystřici pod Hostýnem

Ve dnech 13.-14.4. se vydalo 25 zlínských karatistů, včetně trenérů, do Bystřice pod Hostýnem. Tentokrát jsme nebojovali o medaile, ale nasávali cenné informace, jelikož se konal seminář, který vedl sensei Avi Rokah, mnohaletý student již zesnulého sensei Nishiyami.

Skrz základní principy pohybu a vykonání energie do technik, což byl hlavní předmět sobotního dopoledne, jsme se postupně propracovali k důležitým úhybům do stran a na každý jsme se jednotlivě zaměřili. Odpoledne byl čas věnován především kata Kanku dai, kterou jsme kombinovali s dalšími nácviky kumite a celý den pak završil bojem ve skupinkách po třech u zdi, kdy jeden stojí zády ke zdi a ostatní se střídají v útocích na něj. Nedělní den pak patřil hlavně opakování jednotlivých úhybů z předešlého dne a zkoumání dalších detailů. To v doprovodu kata Tekki sandan, což je sestava, která je oříškem pro hlavy i velmi zkušených karatistů.

Účastnici semináře si pochvalovali, že všechny tréninky měly spád a hodiny, které jsme společně strávili v kimonu rychle utekly.

Celý seminář byl velmi přínosný, sensei Avi Rokah opět předváděl krásné karate a nám všem je jasné, že se máme ještě co učit. Seminář byl pro studenty velkým přínosem a zážitkem, když jim sensei Avi Rokah, jeden z nejlepších současných světových instruktorů, předal část svých hlubokých znalostí tradičního karate.

Velké poděkování patří i našemu sensei Robinu Bařákovi, který překládal seminář do češtiny a my tak mohli všechny informace důkladně vstřebat. Bylo vidět, že angličtinu sensei Avi Rokah měl za poslední týdny naposlouchanou ze své stáže v Los Angeles:)

Díky za skvělou akci a už nyní se těšíme na příští rok.