Jaký byl: Seminář sensei Justo Gomez 6.dan z Argenitny

Během víkendu 26. – 27. ledna 2019 se v Ostravě, Vítkovicích konal mezinárodní seminář pod vedením sensei Justo Gomez 6. dan, kterého se účastnilo 22 členů naší Akademie.

Sensei Justo Gomez je sedminásobný mistr světa z kategorie kumite (zápas) pocházející z Argentiny a student sensei Nishiyamy. V České republice byl historicky poprvé, a proto byla tato událost výjimečná a přijelo na ni mnoho karatistů z Polska, a dokonce i z Ukrajiny. Celkově trval seminář 9 tréninkových hodin.

Náplní semináře bylo nasměrování myšlenky a těla na soupeře. Tato cvičení byla více intuitivní a pro většinu účastníků určitě nová zkušenost. Dále byla na programu mistrovská kata Sochin a její aplikace a kombinace v kumite. Na závěr obou tréninkových dnů nás čekalo společné cvičení všech karatistů v kruhu, které bylo na pohled efektní, ale zároveň i velmi náročné.

Děkujeme všem účastníkům a sensei Justo Gomezovi za vědomostmi nabitý víkend. Budeme se na Vás těšit na příštím semináři, který povede sensei Avi Rokah 13. – 14. dubna 2019 v Bystřici pod Hostýnem.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/DBKyC3Y4RuLuqTh1A