Jana Lysoňková, Daniel Veselý a Saša Šindel mají černé pásky!

V sobotu 14.10.2017 se konaly zkoušky na STV dan (černé pásky), které pořádala Česká asociace tradičního karate. Stejně jako žákovské stupně (kyu) jsou rozděleny od 9. kyu – bílý pás a až po 1. kyu – hnědý pás, tak také mistrovské stupně (dan) mají 9 stupňů, které jsou počítány od nejnižšího, tedy od 1. danu (první černý pás), až po 9. dan (nejvyšší technický stupeň).

Zkušebními komisaři byli Radek Kleibl 5.dan, Radek Januš 5.dan a také hlavní trenér naší Akademie Robin Bařák 5.dan.

Z naší Akademie o 1. dan, tedy první černý pásek, usilovali tři adepti a můžeme s radostí říci, že úspěšně.

Oficiálně můžeme tedy oznámit, že v naší Akademii máme tři nové černé pásky:

Jana Lysoňková 1. dan  (černý pás)

Daniel Veselý 1. dan  (černý pás)

Saša Šindel 1. dan (černý pás)

Gratulujeme ke složení této, pro každého karatistu, zlomové zkoušky.

Je super, že se všem třem zadařilo. Je to výsledek jejich tvrdé dřiny. U Jany Lysoňkové je potřeba ocenit, že i přes to, že studuje třetím rokem vysokou školu v Praze, dále cvičí karate v naší Akademii a to při jakékoliv volné příležitosti. Určitě to svědčí o velkém odhodlání, které dnes korunovala pěkným výkonem, za který si právem odnesla svůj černý pásek. Daniel i Saša udělali za poslední rok obrovský kus práce. Dnešní výsledek jen potvrdil jejich kvality. Složení zkoušky na černý pás byla jejich poslední podmínka pro start na Mistrovství Evropy, které se uskuteční 6.-7.10.2017 v Rumunsku. Sensei Nishiyama vždy říkal, že složení zkoušek na černý pásek neznamená cíl tréninku, ale že je to pouze vstup do skutečného tréninku karate. Přeji tedy všem třem úspěšný vstup do skutečného tréninku karate a doufám, že v něm dojdou co nejdále. řekl Robin Bařák, který byl jedním ze zkušebních komisařů.

 

Podívejte se na fotogalerie, kde jsou vidět první karate krůčky našich novopečených černých pásků. Vemte to jako motivaci do Vašeho dalšího tréninku.

 

Foto Jana Lysoňková

 

Foto Daniel Veselý

 

Foto Saša Šindel