Japonská zahrada Mu-Shin je otevřena

Japonská zahrada Mu-Shin přivítala v neděli 18. května první návštěvníky. Ačkoliv počasí příliš nepřálo, první prohlídku japonské zahrady si nenechaly ujít stovky návštěvníků. Procházka novým botanickým zákoutím však nebyla jediným zpestřením slavnostního otevření. Akademie karate Zlín jako partner japonské zahrady Mu-Shin na místě předvedla ukázku před samotným přestřihnutím pásky a následně také v prostorách zahrady zpestřila prohlídku prvním návštěvníkům. Součástí programu pro otevření bylo také vystoupení operní pěvkyně Nao Higano a ochutnávka tradičního sushi a saké.

Mu-Shin od loňského prosince postupně vyrůstala v asijské oblasti poblíž vloni otevřené expozice HALA-BALA. Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v České republice. Návštěvníci na ploše téměř tisíc metrů čtverečních mohou obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska. Všechny dosahují stáří zhruba sta let. Podobných stromů existuje v České republice jen pár kusů. Dále zde bylo vysazeno něco málo přes 20 druhů. Stejně důležité jako zeleň je i obrovské množství kamenů všech možných velikostí a tvarů a také několik velkých kamenných lamp kasuga. Do celkového pojetí výborně zapadá i nový klenutý dřevěný most přes Lukovský potok, kterým návštěvníci zahradu opustí.

V neděli 22.6. proběhne v zahradě Mu-Shin focení našeho klubu, kdy každý člen bude mít možnost udělat si fotku v kimonu na památku z tohoto krásného prostředí.

Náš team, který se zúčastnil ukázky:
Luisa Prokopová
Jáchym Prokop
Matěj Peca
Mikuláš Přecechtěl
Bartoloměj Stojar
Aneta Zelinová
Šimon Terč
Saša Šindel
Michal Pavlík
Petr Janík

Čest držet stuhu při přestřihnutí měli Dominik Zelina a Alan Bařák.

Fotogalerie

https://plus.google.com/photos/115215489569500059176/albums/6016140007278591041