Karatisté akademie se v Polsku neztratili a ze Silesia cupu přivezli cenné kovy!

V polském městě Bytom se v uplynulou neděli konal již 13.ročník turnaje SIlesia cup. Akademie karate Zlín vyslala menší tým závodníků a s potěšením můžeme říct, že se naši karatisté na tomto prestižním turnaji neztratili.

Jde o velmi oblíbený a kvalitně obsazený turnaj, kterého se pravidelně účastní medailisté z Mistrovství Evropy i světa. Letos se zde sešlo přes 650 závodníků z Polska, Ukrajiny, České republiky a Litvy. Mezi závodníky a zástupci naší země bylo 12 zlínských karatistů a jako rozhodčí sensei Robin Bařák.

Velká konkurence nejen počtem, ale také kvalitou, zlínské karatisty nerozhodila a do našich luhů a hájů přivezli kousek od každého z cenných kovů.

Zlato získal Štěpán Klimánek, zapálený a pilný karatista, který svými suverénními výkony v kata nedal soupeřům šanci.

Stříbro přivezli Adéla Exelová a Saša Šindel, oba za velmi povedené výkony v kata.

Bronzové medaile pak získali Klára Mikešová, také za kata, a Vojtěch Mašláň, který se jako jediný umístil na medailové pozici v kumite.

Kromě zmíněných na cenné kovy sice nedosáhli, ale pěkné výkony předvedli: Rozálie Tomšů, Veronika Novosádová, Pavel Novosád, Kristýna Mikešová, Petr Janík, Gita Toboláková a Anna-Marie Kalendová.

Nejcennější jsou však zkušenosti, které naši svěřenci na tomto závodě získali. Polští závodníci momentálně patří k těm nejlepším a vidět takové karatisty v akci a závodit s nimi zárověň motivuje k tréninku, bez kterého by se každý karatista jen těžko posouval dále.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/mYCPJ4F5mquRvcHT7