Klubové závody IV. Akademie Cup 2016

Dne 12. března 2016 proběhly v Dojo Akademie klubové závody „IV. Akademie CUP 2016“. Celkem se zúčastnilo 124 závodníků (členů Akademie). Závody v tradičním karate slouží jako tréninková forma toho, jak využít své karate pod psychickou zátěží, se kterou se musí obránce vyrovnat v okamžiku napadení. Zároveň slouží jako motivační nástroj zejména pro děti, ale i dospělé.

Rozhodčími závodů byli Robin Bařák 4. dan, Hana Juráňová 2.dan, Jindřich Mašláň 1.dan.

Děti i dospělí startovali celkově v 11 závodních kategoriích dle věku, barvy pásku a typu disciplíny (kata – sestavy, kumite – zápas). Závodilo se vyřazovacím systémem na praporky včetně repasáže.

Kromě tradičního poháru „Akademie Cup“ pro vítěze jednotlivých kategorii byly předány medaile a věcné ceny od sponzorů této soutěže.

„Další ročník našeho klubového Akademie Cup byl skutečně povedený. K vidění byly krásné výkony v podání žlutých pásků, které cvičí relativně krátkou dobu a to jak u dětí, tak i dospělých. V porovnání s loňským rokem byl znát velký výkonnostní nárůst u zelených a modrých pásků skupin Děti A a Dospělí B. Určitě bych vyzvedl výkon a obrovské zlepšení Ivana Dolského a Adama Čuby. I přesto, že se jim nepodařilo dosáhnout na medailové pozice, pro mě byli jednoznačně vítězové společně s trenérkou Hankou Juráňovou za to jak obrovský kus práce spolu odvedli.

U dospělých začátečníků skupiny C je vidět, že trénink karate berou vážně a s maximálním nasazením šli i do dnešního závodu. Hlavní disciplína kumite (volný zápas) přinesla řadu pěkných technik jak u dětí, tak dospělých. Za zmínku určitě stojí krásna technika Josefiny Přecechtělové spojená se shozením soupeřky a také načasování technik Jany Lysoňkové. Zejména u zelených a modrých pásků byl turnaj dobrou přípravou a jde vidět, že v zápasu získávají jistotu a tolik potřebnou sebedůvěru. Děkuji samozřejmě největším fanouškům v podobě rodičů a prarodičů za jejich účast a burácející potlesk pro naše závodníky. Stejně tak patří velké poděkování rozhodčím Hance Juráňové a Jindřichu Mašláňovi, kteří podali velmi dobrý a profesionální výkon.

Organizačně by se soutěž určitě neobešla bez pomoci Míši Bařákové a Simony Galádové.“ Uvedl trenér Robin Bařák.