Klubové závody V. Akademie Cup 2017

Dne 11. března 2017 proběhly v dojo Akademie klubové závody „V. Akademie CUP 2017“. Celkem se zúčastnilo 136 závodníků (členů Akademie). Závody v tradičním karate slouží jako tréninková forma toho, jak využít své karate pod psychickou zátěží, se kterou se musí obránce vyrovnat v okamžiku napadení. Zároveň slouží jako motivační nástroj zejména pro děti, ale i dospělé.

Rozhodčími závodů byli Robin Bařák 5. dan, Jindřich Mašláň 1.dan, Marek Čechák 1.dan, Vojtěch Mašláň 1.dan, Šimon Terč 1.dan.

Děti i dospělí startovali celkově ve 12 závodních kategoriích dle věku, barvy pásku a typu disciplíny (kata – sestavy, kumite – zápas). Závodilo se vyřazovacím systémem na praporky včetně repasáže. Soutěž probíhá v našem dojo a zápasí se pouze na jednom zápasišti. Celkem se závodilo 10 hodin, kdy závodníci i jejich fanoušci přicházeli na přesně stanovený čas jejich závodní kategorie.

Kromě tradičního poháru „Akademie Cup“ pro vítěze jednotlivých kategorií byly předány medaile a věcné ceny od sponzorů této soutěže.

„Jsem rád, že myšlenka čistě klubových závodů se již před 5 lety ujala. Závod v tomto přátelském prostředí našeho dojo je vždy skvělou příležitostí pro nováčky se žlutými pásky, aby si mohli vyzkoušet, jak závod v karate probíhá. V jejich kategorii byly také vidět velmi pěkné výkony a bylo jasně vidět, že řada z nich by měla soutěžit také na národních pohárech. Mrzela mě slabá účast žlutých pásků z kategorie dospělých, o to více mě potěšily výkony všech, kteří dorazili. Ohromný posun v karate udělaly zelné pásky, které předvedly u dětí i dospělých velmi kvalitní soutěž. Největší konkurence byla jednoznačně v kategorii modrých a hnědých pásků u dětí, kde se v jedné kategorii netradičně \potkalo několik mistrů ČR i medailistů ze světových soutěží. Byla vidět ohromná motivace modrých pásků ve snaze dorovnat naše nejlepší závodníky. Za tento výkon si určitě naši karatisté zaslouží pochvalu a přesto, že se jim nepodařilo dosáhnout na medailové pozice, podle mě předvedli skvělí výkon. Jsem rád, že kvalitní vedení trenérů Jindřicha Mašláně a Marka Čecháka vede k dalším zlepšením u našich karatistů.“ Uvedl trenér Robin Bařák.

Organizačně by se soutěž určitě neobešla bez pomoci Simony Galádové a Jany Lysoňkové, kterým za jejich pomoc děkujeme.