Máme 7 nových černých pásků

V sobotu 13.10.2018 se konaly zkoušky na STV dan (černé pásky), které pořádala Česká asociace tradičního karate. Stejně jako žákovské stupně (kyu) jsou rozděleny od 9. kyu – bílý pás až po 1. kyu – hnědý pás, tak také mistrovské stupně (dan) mají 9 stupňů, které jsou počítány od nejnižšího, tedy od 1. danu (první černý pás) až po 9. dan (nejvyšší technický stupeň).

Zkušebními komisaři byli Radek Kleibl 5.dan, Radek Januš 5.dan a také hlavní trenér naší Akademie Robin Bařák 5.dan.

Z naší Akademie o 1. dan, tedy první černý pásek, usilovalo sedm adeptů a můžeme s radostí říci, že úspěšně.

Oficiálně můžeme tedy oznámit, že v naší Akademii máme sedm nových černých pásků:

Simona Galádová 1. dan (černý pás)

Stanislav Chovanec 1. dan (černý pás)

Michal Pavlík 1. dan (černý pás)

MUDr. Martina Přecechtělová 1. dan  (černý pás)

Josefína Přecechtělová 1. dan (černý pás)

Lucie Šikudová 1. dan  (černý pás)

Jiří Vrba 1. dan (černý pás)

 

Gratulujeme ke složení této, pro každého karatistu, zlomové zkoušky.

Byl to velký den pro naši Akademii. Poprvé v historii složilo zkoušky na černý pásek najednou tolik karatistů z našeho klubu. Je to výsledek jejich tvrdé dřiny. Určitě bych vyzdvihl výkon Martiny Přecechtělové a Michala Pavlíka, kteří začvičili zkoušky ze všech účastníků, napříč kluby, nejlépe.  U Jirky Vrby to byl jeden z jeho nejlepších životních výkonů v kimonu a bylo vidět, že mu “zkoušky sedly”. Jeho výkon při zkouškách na černý pásek je příslibem do budoucna.  Naopak pokárání a výsledek “s odřenýma ušima” si poslechly od zkušebních komisařů Lucka, Simona a Josefína. Holky si vyslechly své největší chyby a také směr, kterým se musí jejich trénink nyní ubírat dále. Stanislav Chovanec došel po mnoho letech tréninku k pomyslné metě černého pásku. Nepřesvědčivý výkon v kata si napravil v kumite a po zásluze si poslechl  taktéž kladný verdikt.  Josefína Přechtělová a Michal Pavlík složením zkoušek na černý pásek splnili poslední podmínku pro start na Mistrovství světa v tradičním karate, které se letos koná v Kanadě ve dnech  27.10. a 28.10.

Sensei Nishiyama vždy říkal, že složení zkoušek na černý pásek neznamená cíl tréninku, ale že je to pouze vstup do skutečného tréninku karate. Občas se stává, že karatisté ziskem černého pásku naplní svůj vnitřní cíl a mohou ztratit motivaci do dalšíhé tréninku.  Já jsem v rámci zkoušek přirovnal zisk zkoušek na černý pásek ke vstupence na dobrý koncert, záleží pak na každém účastníkovi koncertu, zda vydrží 5 minut, a tím se ochudí o skvělý zážitek, nebo zůstane do konce a užijí si tu skvělou show až do konce.  Sensei Radek Januš doplnil, že všem přeje, aby při tomto koncertu nestáli v poslední řadě, ale prodrali se davem do přední řady a vytěžili z koncertu maximum. Přeji všem úspěšný vstup do skutečného tréninku karate a doufám, že v něm dojdou co nejdále. řekl Robin Bařák, hlavní trenér Akademie.

 

Podívejte se na jednotlivé fotogalerie, kde jsou vidět dílčí karate krůčky našich novopečených černých pásků. Vemte to prosím jako motivaci do Vašeho dalšího tréninku.

 

Foto Michal Pavlík

https://photos.app.goo.gl/ngjUTTHGfVtqtHBa8

 

Foto Josefína Přecechtělová

https://photos.app.goo.gl/kLGreTq8hRkUBU7J8

 

Foto Simona Galádová

https://photos.app.goo.gl/a1tSEer6z9LryXM4A

 

Foto Martina Přecechtělová

https://photos.app.goo.gl/UC7PoDtoJ6FLT5Er9

 

Foto Jirka Vrba

https://photos.app.goo.gl/AnfTD2QMtEjYo6wAA

 

Foto Lucie Šikudová

https://photos.app.goo.gl/EGWbUsDQZjzu332Y8

 

Foto Stanislav Chovanec

https://photos.app.goo.gl/Cn4h5UPmrbid61iK8