Mladí a nadějní karatisté ze Zlína na soustředění „Karate talent“

Uplynulý víkend 14.-15.5.2022 v Ostravě proběhlo soustředění KARATE TALENT pro děti do 13 let pod vedením instruktorky a trenérky ostravského oddílu Mgr. Kláry Kubicové, která má tento program na starosti. Soustředění se také účastnili instruktoři ze Zlína Hana Juráňová a Daniel Veselý. Cílem je společně připravit děti na turnaje a dětský světový pohár, který proběhne na konci roku v Polsku.

Celkově se účastnilo 59 dětí z různých dojo, kdy i zlínská akademie měla na této akci své zástupce z řad dětí.

Soustředění bylo rozděleno na dva dny, kdy sobotu jsme věnovali závodním skupinám dětí A+B a následně neděli dětěm C+D. Obsahem soustředění byl jak trénink soutěžní disciplíny kata (sestava), tak také kumite (zápas). Ze Zlína se do programu Karate talent přihlásilo 14 karatistů, kteří vzorně makali na všech trénincích.

Celé soustředění provázela příjemná a přátelská atmosféra. Kromě tréninků měly děti také možnost si užít společný čas při různých hrách a aktivitách. Samozřejmě nesmělo chybět tradiční přespání v dojo, na kterého se mohly děti zúčastnit.

Velmi si vážím těchto příležitostí, jako jsou právě tréninky dětské reprezentace. Je to nejen o výkonech, ale především o nadšení, které z dětí přímo sálá, což je pro mne velkým zadostiučiněním a inspirací. Děkuji trenérům za opravdu příjemnou spolupráci a dětem za jejich ukázkový přístup k tréninku.

řekla trenérka Hana Juráňová

Karate talent jsem si moc užil! Jsem rád, že jsem měl tu možnost a mohl jsem být součástí trenérského týmu a podílet se na přípravě a tréninku dětí a pomoct jim tak na jejich cestě karate! Děti byly velmi šikovné a udělaly na mě velký dojem, hlavně když vydržely poctivě makat i celý tříhodinový trénink!

dodal trenér Daniel Veselý

Děkujeme všem dětem za skvělé nasazení a chuť se zlepšovat v tomto nádherném bojovém umění a těšíme se na další společné akce!

Podporují nás

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/CDPHtdWw4t96KUEo8