Novoroční trénink 2020 a zkoušky na pásky

V sobotu 11. ledna roku 2020 přišlo 196 karatistů týmu Akademie karate Zlín a nepočítaně příznivců karate jako bojového umění včetně rodičů malých karatistů tradičně oslavit nový rok společným tréninkem do jednoho velkého dojo – haly Na Zeleném ve Zlíně.

Je to slavnostní trénink, jeho sportovní hodnota je výjimečně až na druhém místě. Tentokrát jde o ducha karate a sdílení hodnot, které jej určují. Barevné, žákovské pásky, mají příležitost sledovat ty mistrovské, černé, poučit se a všichni navzájem se mohou motivovat a sdílet společný zájem. Duch týmu a sílu společného cvičení mohli určitě vnímat i diváci na tribunách. Novoroční trénink je jediné setkání všech z Akademie, kteří k tomu během roku nemají takovou příležitost, a to činí z celé akce slavnost.

Po ukončení tréninku se pokračovalo zkouškami na pásky – karatisté, kteří byli v minulých týdnech připuštěni na zkoušky usilovali celý den o dosažení vyššího technického stupně, které se navzájem odlišují číselným označením 1 až 9 a případně také barvou pásku. Barvy symbolizují míru znalostí a nejsou jen samoúčelné. Schválně – zkuste si najít co znamenají a jaký mají smysl. Jen napovíme, že barvě odpovídá, jak daleko je karatista na své cestě studiem karate.

Děti skládaly zkoušky přímo v hale před zraky pyšných rodičů. Zkoušky dospělých pak pokračovaly odpoledne už v dojo Akademie na Kvítkové. Po více než 10 ti hodinách úspěšně složila zkoušky většina karatistů. Všem gratulujeme a děkujeme účastníkům za jedinečnou náladu, která na novoročním tréninku panovala. Ať jsme každý den lepší, než ten předchozí. Oss!

Fotogalerie novoročního tréninku

https://photos.app.goo.gl/xPuyzvmJwnCazMc76

Fotogalerie zkoušek

https://photos.app.goo.gl/uVsxtJmjbsRLyB8t6

Video

https://photos.app.goo.gl/aspb7aHzrfhrBTRq6