Novoroční trénink 2021

V uterý 12. ledna 2021 se konal již 8. novoroční trénink, kterého se zúčastnilo 157 karatistů akademie. 

Hala Zelené zeje prázdnotou, ale Zlínem a okolím proudí silný bojový duch cvičících karatistů. Trenéři akademie zapnuli kameru, mikrofon a online před obrazovkou společně s více než 150 karatisty vytvořili atmosféru, která sice nemůže konkurovat hromadnému cvičení v hale, ale splnila jiný důležitý účel, a to naplnit slova senseie Nishiyami:

Karate je jako oheň, pokud nepřikládáš, vyhasne.

Jsme hrdí, že i v této nelehké době vidíme stále zářit oheň u tolika karatistů. Víme, že cvičení před obrazovkou se nevyrovná tomu, co zažíváme při tréninku společně v dojo. Avšak můžeme tak naše karate udržovat v kondici a zbytečně neztratit to, co jsme tak pracně natrénovali.

A jak to v úterý probíhalo? Ve čtyřech hodinách, které jsme rozdělili dle věkových a výkonnostních skupin, se naši trenéři Marek Čechák, Hanka Juráňová a samozřejmě i sensei Robin Bařák, na hodinách vystřídali tak, aby každý po svém do nového roku přivítal své svěřence. Všichni členové akademie tak měli bezplatnou možnost si vyzkoušet, že tréninky online nemusí být úplně od věci a je to momentálně jedna z dobrých cest, jak na svém karate dále pracovat pod dohledem trenérů.

Děkujeme všem karatistům za účast a opravdu už se nemůžeme dočkat až bude dojo zase plné malých i velkých karatistů a chodbou se budou ozývat zvuky úderů do lap a silná kiai. Prozatím  se, pokud je to možné, naučme pracovat i s online variantou a udržujme tak svůj karate oheň. Uděláme maximum pro to, abyste nelitovali. Oss!

Vaši trenéři

Již brzy se můžete těšit na video! (video bude vloženo zde a na FB stránkách Akademie Zlín)