Jaký byl: Seminář Sensei Avi Rokah v Bystřici pod Hostýnem

Během víkendu 14. – 15.4.2018 proběhl v Bystřici pod Hostýnem mezinárodní seminář, který vedl sensei Avi Rokah 7.dan.

Tohoto semináře se účastnilo 26 členů naší Akademie spolu s našimi trenéry, kteří společně odcvičili v průběhu víkendu 11 hodin tréninku karate pod vedením jednoho z nejlepších učitelů karate na světě. Celkem se semináře zúčastnilo přes 167 karatistů z České republiky i zahraničí. Ve čtvrtek a pátek se navíc konal speciální seminář určený nejlepším instruktorům s technickým stupněm 3. dan a výše, kde byli zastoupení karatisté z Izraele, Německa, Rakouska, Polska, Litvy, Ukrajiny, Rumunska, Ruska a Francie i z České republiky, včetně našeho hlavního trenéra Robina Bařáka, který tak v průběhu tohoto “prodlouženého karate víkendu” odcvičil celkově 23 tréninkových hodin.

V úvodní části sobotního semináře se sensei věnoval zejména výuce základních principů, správného použití svalů, využití dechu a tlaku do podlahy. Tyto základy sensei vyučoval postupně v jednotlivých technikách, jejich kombinacích a následně také v zápasu – kumite. Jednotlivé nácviky kumite pak byly zaměřeny zejména na správné načasování techniky. V nedělních tréninkových blocích sensei detailně vysvětloval mistrovské kata Gankaku a Hangetsu, ve kterých zdůrazňoval právě použití základních principů.

Seminář byl pro studenty velkým přínosem a zážitkem, když jim sensei Avi Rokah, jeden z nejlepších současných světových instruktorů, předal část svých hlubokých znalostí tradičního karate.

„Semináře pod vedením instruktorů světové úrovně, jako je právě Sensei Avi Rokah, přinášejí ohromný zdroj informací pro trénink a další zlepšení. Jsem rád, že se tohoto semináře zúčastnili téměř všechny hnědé a černé pásky z naší Akademie. Vyzdvihl bych pak Honzu Čecháka, který ač se jednalo o jeho první seminář, v tomto rozsahu vydržel až do konce. Já jsem si hodně užil čtvrteční a páteční trénink, kdy jsem si mohl zazápasit také s několikanásobnými mistry světa Pawlem Januszem z Polska a vynikajícími karatisty z Izraele nebo Ukrajiny.“ řekl Robin Bařák

Na závěr semináře sensei Avi Rokah všechny účastníky velmi pochválil a také ocenil jejich odhodlání k tréninku s tím, že vydrželi do konce. Vzpomenul přitom na sensei Nishiyamu (svého trenéra), který když se někomu nechtělo jít na trénink, tak tento slabý přístup odsoudil slovy: “Jenom mrtví nepřichází na trénink.”

 

Fotogalerie ČATK

https://photos.app.goo.gl/HigbGkuNy9AFMLFx2