Trenér Robin Bařák se účastnil největšího školení karatistů v Evropě

V týdnu od 14. do 19 srpna se trenér Akademie karate Zlín Robin Bařák zúčastnil s reprezentací ČR mezinárodního semináře tradičního karate Gasshuku 2012 a kurzu instruktorského kurzu ITKF (Mezinárodní federace tradičního karate).

Seminář se konal v centru bojových umění „Dojo-Stara Wieś“ v Polsku a zúčastnilo se ho více než 300 karatistů z 13 zemí. Trenér, který jsou zároveň držitel licence ,,mezinárodní rozhodčí třídy C“ se na kurzu rozhodčích pod vedením prezidenta ITKF Racharda Jorgensena (7. Dan; Kanada), viceprezidenta ITKF Włodzimierza Kwiecińského (7. Dan; Polsko), Dana Stuparu (7. Dan; Rumunsko) a Eligia Contarelliho (7. Dan; Itálie)  připravovali především na nadcházející mistrovství světa, které se uskuteční 6.-7. října v polském městě Łodz.
Ostatní účastníci Gasshuku většinu času cvičili pod vedením trenéra polské reprezentace Krzysztofa Neugebauera (5. Dan). Probíraly se hlavně základní principy karate, strategie kumite a kata Kittei.

Gasshuku také navštívil japonský velvyslanec v Polsku, pan Makoto Yamanaka, který se setkal s karatisty a viděl část tréningu.
Na konci semináře se konal tradiční ,,Goodwill tournament“, na kterém závodníci sbírali zkušenosti proti karatistům z jiných států a rozhodčí měli možnost zúročit poznatky z kurzu.

Fotogalerie