Trenér Robin Bařák složil zkoušky na 4. dan

Ve dnech 10. – 12. května 2013 se konal v překrásném areálu Dojo Stara Wies (Polsko) seminář Sensei Avi Rokah, který je dlouholetým žákem Sensei Nishiyamy a pokračuje v tradici květnových mezinárodních seminářů, které do své smrti vedl Sensei Nishiyama.

Semináře se zúčastnilo přes 300 karatistů z České Republiky, Litvy, Dánska, Velké Británie, USA, Uruguaje, Ruska a Polska. Seminář byl rozdělen do čtyř dvouhodinových bloků. Za naši Akademii se semináře zúčastnili trenéři Robin Bařák a Andrea Verbíková.

V závěru semináře proběhly zkoušky na černé pásy před komisí ve složení Sensei Wlodzimierz Kwiecinski 7.dan (Polsko), Sensei Avi Rokah 6.dan (USA), Nelson Carrion 6.dan (Uruguay).

Stejně jako žákovské stupně (kyu) jsou rozděleny od 9. kyu – bílý pás a až po 1. kyu hnědý pás, tak také mistrovské stupně (dan) mají 9 stupňů, které jsou počítány od nejnižšího, tedy od 1. danu (první černý pás), až po 9. dan (nejvyšší technický stupeň).

Robin Bařák úspěšně složil zkoušku na 4. dan! Poslední zkoušku na 3. dan skládal před 5 lety u Sensei Kwiecinskeho.

Jednu část zkoušky na 4. dan tvoří také písemná práce, kterou musí uchazeč napsat a obhájit.  Práce o tom, jak správně vykonat Todome techniku v karate, je volně ke stažení pro Vaše studijní účely:

images

 

 

Todome waza – cíl tréninku tradičního karate

Společně s Robinem Bařákem skládal zkoušky také Radek Januš (předseda ČATK a trenér Valašsko Meziříčského oddílu). Aktuálně máme díky víkendovým zkouškám v rámci České asociace tradičního karate již 3 držitele 4. danů (Radek Kleibl, Robin Bařák, Radek Januš). V rámci ČATK se jedná o aktuálně nejvyšší udělené dany, které i z mezinárodního hlediska se dají považovat za vysoké ocenění, které např. opravňuje v komisi udělovat 1. dan (černý pás) nebo získat licenci na hlavního rozhodčího (shushin) pro zápasiště na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa.

Tímto Robinovi srdečně gratulujeme.

Fotogalerie

Foto: Katarzyna Krzywańska, Nelson Carrion