Úspěšná XIV. Noc mistrů 2019: Daniel Veselý vyhrál zápas o Evropský pohár WASO

V sobotu dne 14.12.2019 se konalo každoroční vyhlášení nejlepších sportovců bojových a silových sportů, tedy Noc mistrů. Vyhlášení proběhlo v kongresovém sále Tophotelu Praha a průběh slavnostního programu pak moderoval Michal Dusík. V první části večera si ocenění za Českou asociace tradičního karate převzali závodníci Tomáš Hanzl, Adéla Koňaříková, Saša Šindel, Daniel Veselý, Tereza Kleiblová a Karolína Bačová. Cenu tito sportovci přebírali z rukou místopředsedy ČATK Robina Bařáka. Jelikož předávání probíhalo na tatami, které je velmi náchylné na otlaky bot, všichni, kteří na něj v průběhu večera chtěli vstoupit, museli odložit obuv a večer tak byl obohacen o přehlídku nejrůznějších stylů ponožek. Mezi předáváním jednotlivých svazů se o zpestření programu postarali zajímavými ukázkami zástupci různých bojových umění.

Diváci tak mohli shlédnout nejenom odlišné styly karate, ale také sambo.

Druhá část večera pak patřila zápasům o Evropský pohár organizace WASO. Celkově jsme mohli vidět 7 zápasů a každým zápasem prezentovali dva závodníci svůj svaz či styl bojového umění. K vidění tak byl zápas v taekwondo, kyokushinkai, JKA, fudokan, gojuryu a samozřejmě také tradičního karate.

Do zápasu tradičního karate nastoupil, a reprezentoval tak Českou asociaci tradičního karate, již zmíněný Daniel Veselý, státní reprezentant a trenér Akademie karate Zlín. Proti němu se postavil Patryk Jarosz, polský reprezentant a mistr Evropy v kumite z posledního šampionátu, který proběhl v listopadu v Brně. Oba tito závodníci se na evropským šampionátu utkali právě ve finále a náš český závodník tehdy podlehl ve velmi vyrovnaném zápase na body a odnesl si stříbro. Na tomto gala večeru se Danielovi tedy naskytla příležitost, kterou nepromarnil a zápas po chybě protivníka, kterou bylo takzvané jogai neboli vyšlápnutí ze zápasiště, dotáhl až do vítězného konce a stal se tak držitelem Evropského poháru Noci mistrů 2019.

Rohovými rozhodčími (fukushin) byli Hana Venturová, Dominika Vašíčková, naše trenérka Hana Juráňová, Miroslav Slezák a role hlavního rozhodčího (shushin) se chopil sensei Robin Bařák.

Mezi zápasy ještě probíhala vyhlášení Královny a Krále Noci mistrů 2019 a také Miss bojových sportů.

Za mě pěkné zakončení sezóny a zahájení vánoční pohody. Mám velkou radost, že jsem se mohl zúčastnit Noci mistrů a být oceněn. Ale větší radost mám z toho, že jsem mohl reprezentovat ČR a české tradiční karate v souboji o Evropský pohár a tentokrát zvítězit. S Patrykem jsme se potkali už na ME, tam si výhru odvezl on, ale tentokrát už zůstala českým lvům. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, co mě podporovali a pomáhali s tréninkem. Řekl Daniel Veselý.

Česká reprezentace tradičního karate měla po listopadovém Mistrovství Evropy už volno, ale Dan, okamžitě co mu bylo oznámeno, že byl nominován na tento zápas, najel opět na přípravu a každý den se hned po škole uklonil v dojo a pracoval nejen na své individuální přípravě, ale nevynechal ani jeden ze standardních společných tréninků. Jako nejmladší člen trenérského týmu Akademie karate Zlín,tak je svým přístupem obrovským příkladem toho, že poctivý trénink a disciplína se vyplácí. Danovi tedy moc gratulujeme k zasloužené výhře a věříme, že tento úspěch je pro něj teprve začátek úspěšné zápasnické kariéry.

A jako perličku ze zákulisí Danovy přípravy můžeme prozradit, kdo byl hlavní sparring partner a hnací motor jeho každodenní osobní přípravy v dojo, byl jím Daniel Veselý starší, tedy Danův táta.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/uJKs2LQjfGa85hDb8

Videa

https://photos.app.goo.gl/p3LTXPUFYNzRDiwS6