Výsledky: 1. AKADEMIE CUP 2019

První kolo letošního Akademie Cupu máme úspěšně za sebou. V pátek 18. ledna 2019 se v kategoriích kata (sestava) a kumite (zápas) utkalo 97 závodníků napříč všemi kategoriemi a barvami pásků. Soutěž probíhala téměř nepřetržitě 6 hodin – od 15:00 do 20:30. Rozhodčími byli jak trenéři Akademie, tak černé pásky ze skupiny Dospělí A; jmenovitě:
Michal Pavlík
Děti k výkonům chystal a motivoval zlatý medailista z loňského světového poháru v Kanadě, Mikuláš Přecechtěl. Obecenstvo dělali největší fanoušci všech závodníků, rodiče, rodinní příslušníci a kamarádi.
Ve 3 hodiny odpoledne začala kategorie dětí začátečníků se žlutými pásky. Pro všechny to byly jejich první závody, takže byla cítit lehká nervozita, ale příjemnou atmosférou a neformálností závodu to byla pro všechny výborná zkušenost. Novinkou bylo jednoduché kumite pro nejnižší pásky, tzv. kihon ippon kumite. Karatisté s vyššími pásky měli potom složitější formy zápasu. Nejzajímavější podívanou bylo kumite dětí s hnědými pásky ze skupiny A.
Akademie Cup není o rivalitě mezi karatisty, ale o motivaci ke zlepšení a k dalšímu tréninku. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další kolo těchto klubových závodů, které proběhne 8. března 2019 opět v dojo naší Akademie.