Výsledky: 16 medailí na Mezinárodním turnaji Valachia Cup 2016

V sobotu 14.5.2016 se ve Vsetíně konal mezinárodní turnaj v tradičním karate, kterého se zúčastnilo 384 závodníků z Polska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky. Naši Akademii reprezentovalo 74 závodníků, kteří získali celkem 16 medailí!

Sportovní hala Lapač ve Vsetíně byla zcela zaplněna karatisty a fanoušky v podobě rodičů. Drtivá většina z 384 závodníků byla právě v dětských a mládežnických kategoriích. Na třech zápasištích (tatami) probíhaly soutěže nepřetržitě od 11:00h. do 19:30h. Role nestranných rozhodčích se za naši Akademii zhostili trenéři Hana Juráňová a Robin Bařák.

Každý závodník soutěže si odnesl věcnou cenu v podobně thermo láhve s logem hlavního sponzora, společnosti Indet Safety Systems, jako vzpomínku na tento turnaj. Současně naše Akademie získala velký dort, jako klub s největším počtem přihlášených závodníků. Dort budeme krájet v pondělí 16.5.2016 v 16:00 hodin na tréninku dětí.

Tento turnaj přinesl v drtivé většině kategorií obrovskou konkurenci a zisk 16 medailí za účasti kvalitních zahraničních, ale i českých závodníků, považuji za úspěch. Řada našich závodníků na medailové pozice nedosáhla, ale i tak předvedli všichni velmi dobré výkony.  Vzhledem k počtu závodníků se jednalo o organizačně dlouhou a pro všechny závodníky, rozhodčí i pořadatele náročnou soutěž. Našemu realizačnímu tým, ale i pořadatelům musím velmi poděkovat za těžkou a dobře odvedenou práci. Jsem rád, že naše trenérka Hanka Juráňová dlouhodobě předvádí skvělou formu v kata, kde několik posledních závodů nenašla přemožitelku. Jde vidět, že náš klub zajišťuje kvalitní podmínky pro její přípravu a také přípravu našich dětských závodníků pod jejím vedením. Shrnul Robin Bařák, hlavní trenér naší Akademie.

Děkujeme realizačnímu týmu ve složení Martina Přecechtělová, Robert Prokop, Aleš Přecechtěl za pomoc při soutěži.