Výsledky: 33 medailí na Mistrovství České republiky, z toho 7 titulů Mistra ČR!

Dne 6. 10. 2018 se konalo Mistrovství České republiky v tradičním karate, které pořádala Česká asociace tradičního karate. Na Sportovní hale Dubina v Ostravě se ho zúčastnilo celkem 254 závodníků, kteří startovali v několika kategoriích – od dětských až po seniorské.

Ve sportovní hale Dubina panovala slavnostní atmosféra, která byla podpořena tribunami plnými přihlížejících diváků. Jednalo se o jedinečné utkání 254 těch nejlepších karatistů z 13-ti klubů z celé republiky, o čemž se můžete sami přesvědčit pohledem do fotogalerie. Slova chvály si zaslouží pořadatelský klub Akademie karate Ostrava. Z hlediska zabezpeční a pořadatelů na místě byl šampionát taktéž na vysoké úrovni. Jako zpestření pro děti, které aktuálně nesoutěžily, byl ze strany ČATK připraven nafukovací skákací hrad. Všichni pak ocenili důstojné zázemí pro předání medailí v podobě stupňů vítězů v pozadí s velkou plachotu s motivem šampionátu.

Členy realizačního týmu šampionátu byly Michaela Bařáková a již tradičně MUDr. Martina Přecechtělová, která plnila roli lékaře-rozhodčího. Na šampionátu rozhodovali trenéři Marek Čechák a Robin Bařák.

Zlínští karatisté vybojovali celkem 33 medailí, z toho 7x titul Mistra ČR v tradičním karate! Stali se tak nejúspěšnějším klubem tohoto šampionátu z hlediska získaných medailí před tradičně silným SKP Vsetín, který získal 22 medailí. Tyto medaile jsou dobrou vizitkou výuky karate v naší Akademii, zodpovědného přístupu závodníků a také trenérů, kteří je připravovali.

Medaile získali také zlínští trenéři Hanka Juráňová a Jindra Mašláň, kteří budou Akademii karate Zlín dále reprezentovat na Mistrovství světa v Kanadě.

Další „závodní kroky“ našich karatistů směřují již 23.-29.10.2018 na Mistrovství světa WTKF kadetů až seniorů v Kanadě. Ve dnech 22.11.2018 až 26.11.2018 následuje akce pro děti, které pojedou do Litvy na 1. Světový pohár Budo karate dětí.

„Jsem rád, že jsme opět získali na Mistrovství České republiky nejvíce medailí ze všech klubů napříč jednotlivými kategoriemi. Nikoliv kvůli počtu samotných medailí, ale spíše kvůli potvrzení, že napříč jednotlivými cvičebními skupinami v naší Akademii se nám daří vychovávat dobré karatisty. Máme se však stále kam zlepšovat, v řadě kategorií jsme mohli vidět velmi pěkné výkony karatistů z jiných klubů, kteří právem stáli na stupni vítězů výše než naši závodníci. Vidět stejně starého karatistu, který nastaví laťku ještě výše je neskutečná motivace pro závodníky, ale také pro nás trenéry. Musím samozřejmě poděkovat celému trenérskému týmu za dlouhodobé, kvalitní vedení tréninků. V neposlední řadě samotným závodníkům, kteří hrdě reprezentovali Zlín. “ řekl Robin Bařák

Speciální poděkování pak patří našim dlouhodobým partnerům, sponzorům, kteří se podílí na našich úspěších. Stratovné závodníkům a také dopravu autobusem hradila Akademie díky dotaci, kterou jsme získali od Nadace Synot Ivo Valenty.