Výsledky: 36 medailí pro Zlín na 1. kole Národního poháru ČATK 2018 v Bystřici pod Hostýnem

Nastal čas zahájení závodní sezóny 2018 a náš první letošní výjezd – I. kolo Národního poháru ČATK, které se konalo 10.2.2018 v Bystřici pod Hostýnem. V sobotu do Bystřice pod Hostýnem dorazilo celkem 71 závodníků naší Akademie. Naši závodníci předvedli na místě kvalitní výkony.

Pro řadu z nich, zejména pak pro žluté pásky, to byla závodní premiéra a nutno dodat, že vydařená. Za zmínku stojí zlato Jirky Mikela v kategorii nejmladších. Většina zkušenějších závodníků právě díky nové sezoně postoupila do starších kategorií, ale ani tam se neztratili, což dokázal Michal Pavlík, který v kadetech získal zlato. Za dospělé ze skupiny C nás skvěle reprezentovaly jak ženy, kde kata i kumite vyhrála Jana Pavlíková, tak i muži, kde taktéž obě kategorie vyhrál zlínský Jakub Krejčí. Po delší době jsme mohli na tatami vidět také trenérku Hanku Juráňovou, která po smolných technických chybách neuspěla v kata, ale o to více si užila vítězství v kategorii kumite, tedy v zápasu.

Zkušení závodníci naší Akademie pak doplnili výčetku medailí celkem na 36.  A i když ne všichni zlínští vyhráli medaili, řada z nich potvrdila své velké odhodlání a nasazení, jako například Michal Tichý, který nastoupil do kategorie bez ohledu na to, že všichni ostatní soupeři jej převyšovali několikanásobně z hlediska pásku, ale také zkušenostmi. Michal se postavil čelem k spoupeřům a předvedl to nejlepší, co v něm je.

„Před závodem jsem všem řekl, že se dnes jedná o „kontrolní den“,  kdy jen zjistí, zda a jak moc se ve svém karate zlepšili nebo naopak na čem musí ještě přidat. Pevně věřím, že bez ohledu na to, zda medaili získali či nikoliv, tento účel závod splnil a všichni se vrací do Zlína s jasným cílem pro svůj další trénink. Někdo musí zlepšit postoje, druhý sílu nebo třeba načasování v zápase. Obecně si nadále držíme velmi dobrou úroveň našich karatistů, což je určitě také zásluhou ternérů, kteří děti vedou. Jsem na celý tým Akademie pyšný. Mé poděkování patří MUDr. Přecechtělové, která na místě zajistila lékařský dozor při soutěži a také Aleši Přecechtělovi, který se staral o to, aby naši závodníci nastoupili vždy na správné zápasiště. V neposlední řadě patří díky také Míši Bařákové a Robertu Prokopovi, kteří jsou zástupci naší Akademie v technickém týmu, který má na starost hladký průběh závodů.“ řekl Robin Bařák

Vstup do závodní sezóny se našim karatistům povedl. Naše Akademie vybojovala nejvíce cenných kovů ze všech klubů a můžeme ji tak prohlásit za nejúspěšnější klub této soutěže.

Celkově 36 cenných kovů – 11 zlatých, 9 stříbrných a 16 bronzových medailí.