Výsledky: 37 medailí pro Zlín na 1. kole Národního poháru ČATK 2017 v Ostravě

Nastal čas zahájení závodní sezóny 2017 a náš první letošní výjezd – I. kolo Národního poháru ČATK, které se konalo 25.2.2017 v Ostravě. V sobotu před sedmou hodinou ranní vyrazilo ze Zlína do Ostravy 50 závodníků Akademie. Naši závodníci předvedli na místě kvalitní výkony.

Pro řadu z nich, zejména pak pro žluté pásky, to byla závodní premiéra a nutno dodat, že vydařená. Za zmínku stojí stříbro Maxmiliána Stojara a hned za ním bronz, který vybojovala Rozálie Tomšů. Oba tito karatisté mají v naší Akademii starší sourozence, případně rodiče, a tak pokračují v rodinné tradici a jejich premiéra dopadla velmi úspěšně. Z nováčků uspěl také stříbrný Filip Šemoda. Určitě musíme ocenit také výkony nováčků ze skupiny dospělých, které zastupovali Amálie Peroutková a Radek Jež. Dospělé ze skupiny C zastupovala pouze Jana Pavlíková, ale ziskem zlaté medaile určitě můžeme konstatovat, že úspěšně.

Zkušení závodníci naší Akademie pak doplnili výčetku medailí celkem na 37. Za zmínku stojí neskutečný výkon kata týmu Prokop, Hájek, Le, kteří se z důvodu nemoci vůbec neměli možnost společně připravovat, a tak jejich první kata tým byl současně závodním. Přesto získali krásné 3. místo. V kategorii kata týmů pak zvítězil další zlínský tým ve složení Přecechtěl, Pavlík, Sabol. Stejní závodníci pak získali ve své kategorii kata individuál všechny tři medailové pozice.

Nová sezóna přinesla pro řadu závodníků také přesun do starších kategorií a s ním spojené nové, volnější kumite zápasy. Musíme vyzdvihnout výkon Kristýny Vaculíkové, která ve své kategorii měla výrazně větší soupeřky, ale i přesto s odhodláním nastoupila na zápas, který s maximálním nasazením zvládla.

„Musím kladně hodnotit postupný růst výkonosti našich závodníků. Určitě na tom mají zásluhu trenéři Marek Čechák a Jindra Mašláň, který současně jako závodník získal 2 medaile. Mé poděkování patří MUDr. Přecechtělové, která na místě zajistila lékařský dozor při soutěži a také Aleši Přecechtělovi, který se staral o to, aby naši závodníci nastoupili vždy na správné zápasiště. V neposlední řadě patří díky také Robertu Prokopovi, který je zástupcem naší Akademie v technickém týmu, který má na starost hladký průběh závodů.“ řekl Robin Bařák

Vstup do závodní sezóny se našim karatistům povedl. Naše Akademie vybojovala nejvíce cenných kovů ze všech klubů a můžeme ji tak prohlásit za nejúspěšnější klub této soutěže.

Celkově 37 cenných kovů – 9 zlatých, 9 stříbrných a 19 bronzových medailí.