Výsledky: 39 medailí na Mistrovství České republiky a 12 titulů Mistra ČR!

Dne 7. 10. 2017 se konalo Mistrovství České republiky v tradičním karate, které pořádala Česká asociace tradičního karate. Na Sportovní hale Jedenáctka v Praze se ho zúčastnilo celkem 240 závodníků, kteří startovali v několika kategoriích – od dětských až po seniorské.

Událost byla zahájena slavnostním projevem předsedy ČATK Radka Januše a Prof. Jiřího Drahoše, který dlouhé roky působil jako předseda Akademie věd a nyní je kandidátem na prezidenta České republiky. Po jejich projevech zazněla česká státní hymna a oficiální zahájení závodu se ujal hlavní rozhodčí Robin Bařák, který je současně trenérem naší Akademie. Při jeho představování padla z úst předsedy ČATK Radoslava Januše informace, o které málo kdo věděl (včetně členů naší Akademie) a sice, že Robin Bařák v létě složil náročný test na nejvyšší licenci mezinárodního rozhodčího třídy A pro kata i kumite. Stal se tak historicky jediným Čechem, který danou licenci získal a tím pádem je nejkvalifikovanějším rozhodčím tradičního karate v ČR.

Ve sportovní hale Jedenáctka panovala slavnostní atmosféra, která byla podpořena tribunami plnými přihlížejících diváků. Jednalo se o jedinečné utkání těch nejlepších karatistů z celé republiky, o čemž se můžete sami přesvědčit pohledem do fotogalerie. Slova chvály si zaslouží pořadatelský klub Centrum tradičního karate Praha. Z hlediska zabezpeční a pořadatelů na místě byl šampionát taktéž na vysoké úrovni.  Jako zpestření pro děti, které aktuálně nesoutěžily, byl ze strany ČATK připraven nafukovací skákací hrad. Všichni pak ocenili důstojné zázemí pro předání medailí v podobě stupňů vítězů a fotostěny.

Členy realizačního týmu šampionátu byli také zlínští Robert Prokop (obsluha PC), Luisa Prokopová (fotografka) a již tradičně MUDr. Martina Přecechtělová, která plnila roli lékaře-rozhodčího. O formu všech závodníků se na místě staral trenér Marek Čechák, který připravoval závodníky jak před soutěží, tak i v průběhu jednotlivých kategorií, kdy jim dával cenné rady do zápasů.

Letošní Mistrovství České republiky bylo plné velmi kvalitních výkonů ze strany všech karatistů, obzvláště bych rád vyzdvihnul výkony našich, zlínských karatistů, na které jsem nesmírně hrdý. Všichni reprezentanti Akademie karate Zlín předvedli nádherné výkony, za které jim z pozice trenéra moc děkuji. Jste dobří, jen tak dál!!!  Klobouk dolů, palec nahoru… uvedl Marek Čechák – trenér Akademie

Zlínští karatisté vybojovali celkem 39 medailí, z toho 12x titul Mistra ČR v tradičním karate! Stali se tak nejúspěšnějším klubem tohoto šampionátu před tradicně silným SKP Vsetín, který získal 28 medailí.  Tyto medaile jsou dobrou vizitkou výuky karate v naší Akademii, zodpovědného přístupu závodníků a také trenérů, kteří je připravovali.

Celý závod byl na vysoké úrovni a zlíňáci ukázali, že do této úrovně právem patří. Konkurence byla výborná a o to lepší také byly výkony našich karatistů. Jsem na všechny hrdá a už se těším až se zase uvidíme v dojo a posuneme laťku zase výš. uvedla Hana Juráňová trenérka Akademie, která byla jednou z rozhodčích tohoto Mistrovství ČR.

Další „závodní kroky“ našich karatistů se rozdělí. Děti do 14 let budou již 20.-21.10.2017 bojovat na 5. Evropském dětském poháru WTKF v Lublinu (Polsko) o cené kovy. Jejich starší kolegové, tedy kadeti až senioři, budou bojovat v Rumunsku 4.-5.11.2017 o nejcenější kovy na 33. Mistrovství Evropy v tradičním karate WTKF 2017.

Úspěch, který naši závodníci měli na letošním Mistrovství České republiky mě skutečně překvapil. Vzhledem k mé roli hlavního rozhodčího a současně probíhajícímu závodu na 3 tatami jsem sice zvládl vidět velkou část výkonů našich závodníků, ale už jsem nestíhal pozorovat jejich dílčí pořadí. O to více mě dojaly finální výsledky, když jsem se podíval na bednu, na kterou vyskakoval jeden zlínský karatista za druhým. A i když byl jejich počet velký, tak vím, že za každým z nich je jejich vlastní „karatistický“ příběh, který společně v Akademii prožíváme. I přes náš velký úspěch řada závodníků Akademie nedosáhla na medailové pozice a přesto předvedli velmi dobré výkony. Jim všem i medailstům patří mé díky za to, jaké karate na letošním Mistrovství České republiky předvedli. – uvedl Robin Bařák, trenér Akademie a hlavní rozhodčí tohoto turnaje.

Speciální poděkování pak patří našim dlouhodobým partnerům, sponzorům, kteří se podílí na našich úspěších.