Výsledky: 41 medailí získali domácí na 3.kole Národního poháru ČATK ve Zlíně

Dne 10. 6. 2017 se konalo již 3.kolo Národního poháru ČATK, který pořádala naše Akademie. Závodu na Sportovní hale Zelené se zúčastnilo celkem 236 závodníků ze 13-ti klubů, kteří startovali v několika kategoriích – od dětských až po seniorské. Ve zcela naplněné sportovní hale panovala slavnostní atmosféra, která byla podpořena plnými tribunami přihlížejících. Jednalo se o jedinečné utkání těch nejlepších karatistů z celé republiky, o čemž se můžete sami přesvědčit pohledem do fotogalerie.

Náš trenér Marek Čechák se poprvé na národní soutěži ujal role rozhodčího a zvládl svou roli velmi dobře. O přípravu našich závodníků se na místě starala Simona Galádová a Jana Lysoňková, které děti znají z hodin karate, kde pomáhají trenérům a připravují se tak na svou roli trenérek.  Poděkování patří Robertu Prokopovi a Jitce Šindelové Klimtové, kteří se starali v průběhu o technickou část soutěže.  V hale jsme mohli vidět také našeho trenéra Jindru Mašláně, který se stále léčí po zranění páteře, které utrpěl při posledním závodě. Jindrovi to nedalo a i přes omezení na místě rozdával rady našim zápasícím závodníkům co jen stihl a hlas mu dovolil.

Zlínští karatisté vybojovali celkem 41 medailí, z toho 11 zlatých, 13 stříbrných a 17 bronzových.

Sponzorem soutěže byla společnost VITAR, s.r.o., která zajistila pro všechny účastníky mladší 15 let pitný režim. Rozdáno bylo celkem 200 ovocných nápojů Capri sonne

Závody v domácím prostředí jsou vždy velkým závazkem. Hlavním cílem je organizačně zajistit přípravu a chod celého závodu, za což patří velké díky všem, kteří se sešli na hale už v 8 hodin ráno a pomohli připravit celou halu.  Je to tým lidí o které vím, že se mohu opřít a vážím si toho. Potom přichází ta těžší část a ta je na bedrech závodníků. Ti se musí představit v co nejlepší formě, ukázat pěkné karate rodičům, divákům svým fanouškům. Myslím, že zejména toto se tentokrát velmi povedlo. Díky roli hlavního rozhodčího jsem měl šanci vidět většinu zlínských karatistů a jejich výkony na tatami a nenašel jsem žádného z 81 našich závodníků, kdo by se měl za své výkony stydět ba naopak. Jde vidět jak se posouvají v tréninku karate kupředu, což odráží výsledky na soutěži, kde jsme získali celkově 41 medailí. V rámci přátelské rivality jsme ukázali „kdo je tady doma“ a v rámci ducha bojových umění to, že trénink myslíme vážně a tvrdě makáme na tom, abychom byli stále lepší nejen pro závody, ale pro sebe sama. řekl Robin Bařák – trenér Akademie

Dalším závodem bude vrchol české sezony, tedy Mistrovství České republiky, které se bude konat 30.9.2017 v Praze.  Cvičíme i o prázdninách a hlavně budeme tvrdě makat na letním soustředění, abychom byli na Mistrovství ČR připraveni ještě lépe než na právě skončené soutěži. To vše dle mota „Buď každý den lepší než ten předchozí“.