Výsledky: 44 medailí pro Zlín na 1. kole Národního poháru ČATK 2019 v Brně

Nastal čas zahájení závodní sezóny 2019 a náš první letošní výjezd – I. kolo Národního poháru ČATK, které se konalo 9.2.2019 v Brně. V sobotu do Brna dorazilo celkem 60 závodníků naší Akademie. Celkem se o cenné kovy závodilo přes 230 karatistů. Poprvé závod probíhal na dvě části, kdy dopoledne změřili své síly kadeti, junioři a senioři. Odpoledne bylo věnováno dětem, které mohly přijet na halu až v 12:30h., a odpočaté tak mohly podat maximální výkony.

Pro řadu zejména žlutých pásků, to byla závodní premiéra na velkých závodech a nutno dodat, že vydařená. Většina zkušenějších závodníků právě díky nové sezóně postoupila do starších kategorií, ale ani tam se neztratili, což dokázal Mikuláš Přecechtěl, který v kadetech získal zlato v kata a stříbro v kumite. Jeho věčný rival Michal Pavlík naopak získal stříbro v kata a zlato kumite. Medailové pozice doplnil velmi dobrým výkonem Ondřej Sabol, který předvedl jeden z nejlepších výkonů své závodní kariéry.  Za dospělé ze skupiny B nás skvěle reprezentovala Jana Pavlíková, která vybojovala medaili v kata i kumite. O velké překvapení se postaral Petr Čechák, který získal zlato v kata a porazil klubové kolegy Dominika Zelinu, Davida Novotného a nemocí oslabeného Jáchyma Prokopa, který vždy kraluje této disciplíně. Společně kluci Zelina, Novotný a Prokop pak získali zlato v kata týmu. Určitě stojí za zmínku premierový start v týmových disciplínách kata týmu žlutých pásků a také enbu v podání Stanislava Matúška a Markéty Červinkové.

Příkladem šli také trenéři Akademie, kteří se účastnili jako závodníci a v drtivé většině si odnesli zlato nebo stříbro z jednotlivých kategorií. Hladkému průběhu závodů přispěla také účast 7 rozhodčích z naší Akademie a také díky jim se podařilo, že celý závod probíhal na 4 tatami a tak mohl skončit v rekordním čase 16:30h.

Vstup do závodní sezóny se našim karatistům povedl. Naše Akademie vybojovala nejvíce cenných kovů ze všech klubů a můžeme ji tak prohlásit za nejúspěšnější klub této soutěže.  Hlavním rozhodčím pro tuto akci byl sensei Robin Bařák 5.dan.

Celkově 44 cenných kovů – 13 zlatých, 13 stříbrných a 18 bronzových medailí.

Z prvního závodu letošní sezony si odvážím velmi dobrý dojem. Měl jsem radost z výkonů našich karatistů a to nejen těch medailových. Všichni předvedli dobré karate a nemusí se za sebe stydět. Loňskou sezonu jsme pociťovali jako slabé místo, že závodníci na tatami nemají dostatečnou oporu v chybějícím trenérovi, protože trenéři museli vždy plnit svou roli rozhodčích. Letos jsme to změnili a vyslali velký tým rozhodčích, který umožnil, že se mohl trenér Marek Čechák postarat o naše závodníky, radit jim a motivovat je. Současně s ním na dalších tatami byli naši držitelé čených pásků Saša, Šimon a Josefína, kteří už měli odzávoděno v dopoledním bloku a místo odpočinku si rozdělili tatami a motivovali a radili našim dětským závodníkům při jejich startech. Myslím, že to fungovalo dobře a pokusíme se stejný model udržet dále. Super bylo, že ač to nebylo původně domluveno, hned se automaticky zapojili i Michal a Mikuláš. Jsme velký klub, máme mnoho tréninkových skupin a tak udržet týmový duch lidí, kteří spolu v podstatě necvičí na stejných hodinách je mnohem náročnější. Pro tyto závody se to povedlo a to mi udělalo největší radost. Drobné technické nedostatky dopilujeme a příště se vrátíme ještě lepší a silnější. uvedl Robin Bařák

Děkujeme celému týmu od trenérů, rozhodčích, po lékaře a gratulujeme všem závodníkům.

Další kolo Národního poháru se koná 30. března v Bystřici pod Hostýnem. Klubová soutěž Akademie Cup nás čeká už v pátek 8. března v našem dojo.