Výsledky: 46 medailí na Mistrovství České republiky, z toho 15 titulů Mistra ČR!

V sobotu 16. června 2019 proběhly poslední závody letošní národní sezóny, a to Mistrovství České republiky ČATK v Praze 11, ve sportovní hale Jedenáctka. Zlínský klub vyslal 42 závodníků, aby reprezentovali klubové barvy. Část výpravy vyrážela v 5 hodin ráno od Akademie a čekala ji dlouhá a únavná cesta. Závody začaly jako vždy v 10 hodin a už tradičně závodili ráno kadeti, junioři a senioři a odpoledne, po společném slavnostním nástupu, cvičily děti. Zlínská Akademie měla zastoupení také v řadách rozhodčích a couchů, stejně tak jako fanoušků na tribuně – podpořit přijeli rodiče, rodinní příslušníci i přátelé a fanoušci tradičního karate.

Celkem jsme ze závodů dovezli 25 bronzových medailí, 6 stříbrných medailí a 15 titulů mistra ČR. A počtem medailí se stala naše Akademie nejúspěšnějším klubem tohoto šampionátu.

Všichni v horkém červnovém počasí ocenili klimatizovanou halu, a to se také odrazilo na skvělých výkonech dětí. Určitě stojí za vyzdvihnutí výsledek Honzy Mikla, který závodil v kategorii mladších dětí se zelenými pásky a který si domů odvezl pohár a zaslouženě vybojovaný titul mistra ČR. Mistry se stali také Markéta Červinková a Stanislav Matůšek v en-bu, kteří tvrdě trénovali a ve stejné kategorii získali bronzovou medaili také Ivan Dolský a Martin Přibyl. Obecně všem týmům se velmi zadařilo, zlato vyhrál i kata tým Hančina armáda ve složení Jáchym Prokop, David Novotný a Dominik Zelina. Jáchym společně se Sašou Šindelem získali na MČR 3 zlaté medaile – Jáchym kromě kata týmu také v kategoriích kata a en-bu, společně s Dominikem Zelinou, a Saša v katě, kumite a fukugo, kde ve finále porazil pravidelného parťáka do dvojice na tréninku, Mikuláše Přecechtěla. Skvělé výkony předvedly i Kateřina Kučerová a Klára Mikulcová, které v kategorii kata kadetky vyhrály 1. a 3. místo.

Další závody, které nás čekají, je v říjnu Akademie Cup. Místrovství Česke republiky 2019 je za námi a my směřujeme v plné síle do dojo a pokračujeme v tvrdém tréninku.