Výsledky: 6 medailí vybojovali na Evropském poháru dětí zlínští karatisté!

Ve dnech 21. – 22.10.2017 se konal v polském městě Lublin 5. Evropský pohár dětí v tradičním karate WTKF. Česká asociace tradičního karate nominovala nejlepší závodníky z celé České republiky na základě získaných dlouhodobých výsledků na národních soutěžích. Nominaci získalo i 17 závodníků Akademie karate Zlín. Výprava pod vedením Robina Bařáka sestávala z našich nejlepších závodníků a jejich úkolem bylo “poprat” se v mezinárodní konkurenci se 657 závodníky napříč celou Evropou o nejcennější kovy.  Náročná cesta do Lublinu, která trvala přes 10 hodin autobusem se naštěstí nepodepsala zásadním způsobem na únavě závodníků a jejich doprovodu, a tak jsme v sobotu ráno byli připraveni plní sil vyrazit na Halu Globus, která hostila tento šampionát.

Sobotní den začal hromadnou rozcvičkou všech dětí a dále už se bojovalo v individuálních kategoriích disciplíny Kata (sestavy). Hned v první otevřené kategorii se ukázalo, že nejen Češi, ale hlavně zlínští karatisté nepojedou domů s prázdnou. O zisk první stříbrné medaile pro naši výpravu se zasadil Stanislav Matúšek a ukázal, že se s námi musí počítat.  O aktuální formu našich závodníků a hlavně včasný nástup na některé z 6 tatami se starali trenéři ve složení Martina Přecechtělová, Iveta Dusilová a Aleš Přecechtěl.  Jejich nasazení a snaha zklidnit děti  v burácející aréně a připravit je na jejich výkon pomohla k nejednomu postupu do dalších kol soutěže.  Role rozhodčích na tomto mezinárodním šampionátu se ujali také naši trenéři Hana Juráňová a Robin Bařák.

Celkově byl šampionát na velmi dobré úrovni a konkurence byla veliká. Kromě tradičně silných Poláků, kteří navíc měli výhodu domácí země, jsme mohli vidět pěkné výkony zejména od závodníků z Armenie, ale také Moldavy či Ruska. O to více potěšilo, že se mezi závodníky prosadili čeští karatisté a zejména ti zlínští, kteří se zásadně podíleli na medailích, které česká výprava nakonec vybojovala. Je pěkné vědět, že ve Zlíně cvičí jedny z nejlepších dětí v Evropě. To je zásluhou dětí samotných, ale slova chvály si zaslouží také jejich největší fanoušci a podporovatelé, tedy rodiče. Zázemí, dnes už můžeme říci, na Evropské úrovni by nebylo možné ve Zlíně vybudovat bez našich trenérů a podpory ze strany města Zlína a sponzorů. Jim patří určitě naše velké díky.” uvedl Robin Bařák, hlavní trenér Akademie karate Zlín

Finální výsledek sobotního dne: 9 medailí pro Čechy a z toho 5 díky zlínským karatistům, ale také krásné výkony všech našich závodníků. Navíc jsme těsně vybojovali dvě čtvrtá místa, která bývá zvykem na souteži tohoto typu také ocenit medailí.

V neděli ráno vyrazil autobus s drtivou většinou naší výpravy zpět do České republiky – unavení, ale spokojení.  Na Hale Globus však probíhaly závody týmových katagorií a i tady jsme měli jedno želízko v ohni v podobě kata týmu ve složení Přecechtěl, Pavlík, Sabol. Ani jeden kluků nedosáhl na medailové pozice v sobotních individuálních disciplínách. Tato skutečnost je motivovala k obrovskému výkonu, kdy se ve velmi silně obsazené kategorii dostali do finálové čtveřice nejlepších týmů, kde následně vybojovali bronzové medaile.

Pevně věříme, že na výsledky našich nejmenších zlínských karatistů naváže státní reprezentace kadetů až seniorů, která už 4.11.2017 bude bojovat o cenné kovy na Mistrovství Evropy v Rumunsku. Českou republiku bude reprezentovat hned 5 členů naší Akademie a to Jindřich Mašláň, Vojtěch Mašláň, Šimon Terč, Daniel Veselý a Saša Šindel.

Výsledky

2. místo Ondřej Navrátil, Kata Boy’s 5. kyu
2. místo Stanislav Matúšek, Kata Boy’s 4. kyu – 1. DAN
2. místo Lucie Žikovská, Kata Girl’s 5. kyu

3. místo Jáchym Prokop, Kata Boy’s 3. kyu – 1. DAN
3. místo Kateřina Kučerová, Kata Girl’s 7. kyu
3. místo kata tým Přecechtěl, Pavlík, Sabol, Kata Boy’s team 3. kyu – 1. DAN

4. místo Leontýna Bémova, Kata Girl’s 4. kyu – 1. DAN
4. místo Markéta Červinková, Kata Girl’s 5. kyu

Děti, děkujeme!

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/jq8v68GWqtfXyVtp1

Děkujeme Josefíně Přecechtělové za zdokumentování celého průběhu soutěže a za pomoc s dětmi na hale.