Výsledky: Karatisté ze Zlína přivezli 10 mistrovských titulů z Mistrovství České republiky 2021!

V sobotu 4.12. se v Brně konalo Mistrovství České republiky v tradičním karate. Byl to závěrečný turnaj závodní karatistické sezóny 2021.

Zlínský klub vyslal 18 závodníků, aby reprezentovali klubové barvy. Počet zlínských účastníků byl bohužel slabší než předchozí roky i tak ale naši bojovníci nepřijeli s prázdnou. Závody začaly jako vždy v 10 hodin a už tradičně závodili ráno kadeti, junioři a senioři a odpoledne, po společném zahajovacím nástupu, cvičily děti. Zlínská Akademie měla zastoupení také v řadách rozhodčích, stejně tak jako fanoušků na tribuně, jimiž byli především rodiče a blízcí zúčastněných karatistů. Kvůli karanténě se bohužel nemohl zúčastnit náš sensei Robin Bařák.

Zlatými výkony a tedy titulem mistra republiky, z řad dětí, se mohou pyšnit Štěpán Klimánek, Gita Toboláková a Ondřej Filip. Mezi staršími karatisty, pak své kategorie ovládli Ondřej Sabol, Saša Šindel, Daniel Veselý a Hana Juráňová. Těsně pod zlatou příčkou a tedy se stříbrnou medailí odjela Lucie Dědičíková a bronzové medaile posbírali Eva Lysoňková, Tereza Plášková, Eliška Filipová, Petr Janík a Pavel Janeka.

Na medailové příčky nedosáhli, ale velmi pěkné výkony předvedli Petra Kotolanová, Adéla Exelová, Lucie Perutková, Štěpán Janeka a Tobiáš Vacek.

Celkem jsme ze závodů dovezli 7 bronzových medailí, 5 stříbrných medailí a 10 titulů mistra ČR.

Děkujeme karatistům za skvělou reprezentaci a všem medailistům gratulujeme!