Výsledky: Markéta Červinková bronzová na Světovém poháru dětí v Litvě.

V neděli 25. listopadu se v litevském Vilniusu konal World Budo Karate Children´s Championship 2018. Jednalo se o největší akci pro děti tohoto roku. Česká asociace tradičního karate vyslala na tento vrcholový turnaj 57 závodníků a z toho 5 zlínských. Výpravu doplňovali 4 zkušení čeští rozhodčí, mezi kterými byla i trenérka naší Akadmie Hana Juráňová. Nechyběla podpora mnoha rodičů, která byla pro naše dětské závodníky také velice důležitá a my za ni moc děkujeme.

Český tým vyrazil na cestu už ve čtvrtek 22. 11. ve večerních hodinách. I přes komplikace s jedním z autobusů se nám podařilo v pátek v odpoledních hodinách dorazit na místo a ubytovat se na domluveném hotelu. Sobotní den byl sice mrazivý, ale ani chladné počasí a ledovka nás neodradily od naplánovaného výletu na hrad Trakai, který jsme si všichni moc užili. Po návratu zpět jsme využili hotelové chodby k tréninku a večer jsme již zalehali do postelí s myšlenkami na zítřejší turnaj.

Zlínskou Akademii reperzentovali:

Matúšek Stanislav
Knápková Adriana
Červinková Markéta
Šimonová Patricie
Stojar Maxmilián

Už při příjezdu na halu bylo znát, že vybojovat medaili nebude jednoduché. Na šesti připravených tatami se rozcvičovalo více než 500 dětských závodníků. Hrdě jsme se k nim přidali a týmovým pokřikem jsme dali všem najevo, že český tým je na místě a musí se s ním počítat. To jsme ještě netušili, že závody potrvají dlouhých 12 hodin.
Všechny děti prokázaly na turnaji velké odhodlání a nasazení, když se celou dobu rvaly jako praví čeští lvi a lvice a v obrovské konkurenci z celého světa vybojovala Markéta Červinková bronzovou medaili a mezi 8 nejlepších v jednotlivých kategoriích dostali také Patricie Šimonová a Stanislav Matúšek. Díky patří za dobré výkony také Adrianě Knápkové a Maxmilianu Stojarovi.

Za Zlín děkujeme celému realizačnímu týmu trenérům, rozhodčím i technickému zázemí pro Český tým. Byli jste všichni skvělí!

Již nyní se můžeme těšit na příští rok, ve kterém se bude tato akce konat v Rakousku.