Výsledky: Mistrovství světa v tradičním karate a Světový pohár dětí WTKU 2022

Vrchol karatistické závodní sezóny je za námi. Uplynulý prosincový víkend se v polském Lublinu konalo Mistrovství světa v tradičním karate WTKU a Světový pohár dětí.

Své síly mezi sebou poměřily týmy z 28 zemí a hala hostovala přes 1300 karatistů. Zlín vyslal tým 9 karatistů startujících na Mistrovství světa a 16 dětí reprezentujících Českou republiku na Světovém poháru.

Šampionát kadetů až seniorů probíhal celý páteční den, kdy vybraná finále z haly vysílala v sobotu odpoledne polská televize.

Nejvíce se zlíňákům dařilo v týmových kategoriích, kde se nám podařilo získat hned 4 bronzové medaile z disciplín enbu a kata tým a 1 stříbrnou v disciplíně kumite tým.

Jediným zlínským závodníkem, který obsadil přední příčky v individuální disciplíně, byl Petr Janík. Ten si vyzápasil bronzovou medaili v disciplíně kumite.

Sobotní den proběhlo slavnostní zahájení Světového poháru dětí. Do odpoledních hodin se pak mezi sebou utkaly nejmladší karatisté v závodních kategoriích A+B. Zde se nepodařilo nikomu ze Zlína prosadit až na stupně vítězů. V obrovské konkurenci byli však všichni důstojnými soupeři a jsme na ně právem hrdí.

Neděle pak byla závěrečným a nejnáročnějším dnem. Na programu byly starší děti ve skupinách C+D a turnaj probíhal až do půl osmé večer. Zde se na úplný závěr, mezi posledními probíhajícími kategoriemi, podařilo prosadit týmu enbu ve složení Alan Bařák a Martin Přibyl. Kluci získali krásné 3. místo a s bronzovou medailí na krku, tak mohli hrdě stát na stupních vítězů mezi nejlepšími.

Oceňuji nasazení karatistů v přípravě. Na místě podali dobré výkony, a i když nedosáhli všichni na medaile, se ctí reprezentovali Českou republiku a naši akademii. Pro všechny to byla velká zkušenost. Samotné zlepšení a zvýšení výkonnosti je díky přípravě skokovitě posunulo v tréninku karate dále. Radost jsem měl z týmu Alana Bařáka a Martina Přibyla, kteří ve velké konkurenci dosáhli na medailovou pozici. Tento výsledek mi skutečně vyrazil dech a moc jim oběma gratuluji. Tým ve složení Tereza Plášková a Martin Chrástecký, tvrdě cvičili a jejich enbu představuje velký příslib do budoucna, což potvrdil i zisk bronzové medaile. Michal Pavlík se po zranění na loňském šampionátu nenechal odradit a vrátil se zpět do kimona. I díky němu se podařilo vybojovat bronzovou medaili v enbu s Ondrou Sabolem, který se v průběhu roku velmi zlepšil. Oba zmínění společně se Sašou Šindelem přidali bronzovou medaili v kata týmu. Trenérka Hanka Juráňová získala v rámci kata týmu bronz a kumite týmu stříbro a potvrdila své dobré výsledky z Mistrovství ČR, kde dominovala ziskem třech zlatých. Jedinou medaili v individuální kategorii přivezl do Zlína Petr Janík, a na to se nesmí zapomenout. Právě v královské disciplíně kumite se probojoval až k bronzové medaili, což jej stálo ohromné nasazení a pár kapek krve k tomu. Jako trenér si odvážím spoustu podnětů a vnitřních cílů pro přípravu na následující ročník a zároveň se také cítím patřičně hrdý na naše karatisty. 

řekl sensei Robin Bařák

Sensei Robin Bařák byl po celý čas obou turnajů rozhodčím a dohlížel tak na spravedlivý průběh kategorií. Mezi rozhodčímu na turnaji dětí byli pak i trenéři Saša Šindel, Daniel Veselý a Hana Juráňová.

Děkujeme všem členům týmu. Především Kláře Kubicové za vedení výjezdu a velké poděkování patří také Jiřímu Hegmonovy. Ten jel nejen podpořit svoji dceru jako závodnici, ale po celou dobu se staral o naše nejmenší, zlínské závodníky.

Medailistům gratulujeme ke stupňům vítězů a všem závodníkům přejeme, aby nasbírané zkušenosti co nejvíce zúročili v jejich dalším tréninku. Oss!

Výsledky Mistrovství světa WTKU:

2. místo Kumite tým seniorky – Juráňová Hana (společně s Dohnalová Petra, Zlámalová Anna, Stará Anna)

3. místo Kumite youth – Janík Petr

3. místo Kata tým senioři – Šindel Saša, Pavlík Michal, Sabol Ondřej

3. místo Kata tým seniorky – Juráňová Hana (společně s Zlámalová Anna a Venturová Hana)

3. místo Enbu kadeti – Plášková Tereza, Chrástecký Martin

3. místo Enbu senioři – Pavlík Michal, Sabol Ondřej

Výsledky Dětský světový pohár WTKU

3. místo Enbu C+D – Bařák Alan, Přibyl Martin

Fotogalerie:

(budeme postupně doplňovat)

https://photos.app.goo.gl/XfzwZqqmpKpXn47Q7

Za fotodokumentaci děkujeme Tereze Pláškové.