Zkoušky na barevné pásky úspěšně složilo více než 90 karatistů Akademie karate Zlín

V sobotu 22.6. a také v neděli 23.6. se v dojo Akademie karate Zlín uskutečnily zkoušky na žákovské technické stupně kyu, kterých se zúčastnilo 96 karatistů a karatistek. Pro část karatistů se jednalo už o jejich druhé zkoušky v letošním roce. I když byla na některých uchazečích o tmavší barvu pásku vidět lehká nervozita, všichni ukázali, že se jejich karate od posledních zkoušek posunulo a velký kus dopředu.

Karatisté, kteří byli v minulých týdnech připuštěni na zkoušky, usilovali o dosažení vyššího žákovského technického stupně tzv. KYU, které se navzájem odlišují číselným označením 1 až 9 a případně také barvou pásku. Barvy symbolizují míru znalostí a nejsou jen samoúčelné. Schválně – zkuste si najít, co znamenají a jaký mají smysl. Jen napovíme, že barvě odpovídá, jak daleko je karatista na své cestě studiem karate.

Na zkouškách museli všichni prokázat své dovednosti ve třech oblastech. Jako první se tradičně cvičil KIHON, což je soubor základních technik, které testují, jestli jsou karatisté schopni správně poskládat své tělo tak, aby dokázalo vykonat silnou techniku tradičního karate. Čím pokročilejší karatista je, tím je kihon náročnější, o čemž se všichni mohli přesvědčit na vlastní oči, když viděli zkoušky hnědých pásků. Po kihonu přišla na řadu KATA – sestava bloků, úderů a kopů a jako poslední se karatisté dostali ke KUMITE – zápas s reálným protivníkem.

Zkušebním komisařem byl hlavní trenér Akademie karate Zlín sensei Robin Bařák 5.dan, který každému karatistovi řekl, na čem by měl v dalším tréninku pracovat a jaké chyby by měl do dalších zkoušek odstranit. Všichni si tak odnesli cenné poznatky do dalších tréninků. S organizací zkoušek pomohli a dětem k dispozici byli trenéři Milan Filip a Hana Juráňová.

K vidění byly velmi pěkné výkony, které ukázaly, jak intenzivně na sobě každý karatista pracoval. Své zkoušky zvládli jak letošní nováčci, tak také jejich zkušenější kolegové, kteří usilovali o získání zelených a modrých pásků.

Gratulujeme všem našim karatistům k úspěšnému složení zkoušek a těm, kterým se nezadařilo podle jejich představ, přejeme hodně štěstí při opravném termínu. A hlavně, ať jste každý den lepší než ten předchozí. Oss!

Fotogalerie zde:

https://photos.app.goo.gl/RRmPSpYntWAMHTQW8