6 medailí vezeme do Zlína z 32. Mistrovství Evropy WTKF v tradičním karate Litva, Vilnius, 2015

Ve dnech 17. – 18. října 2015 se v litevském Vilniusu za zájmu litevské televize a sportovní veřejnosti konal již 32. ročník Mistrovství Evropy v tradičním karate a Dětský Evropský pohár 2015. Akademie karate Zlín na toto mistrovství v rámci reprezentace ČR vyslala 16 vlastních závodníků různých kategorií pod vedením trenérů Hany Juráňové a Robina Bařáka. Ti se v konkurenci bezmála 400 závodníků rozhodně neztratili. Systematická a dlouhodobá příprava zlínských karatistů přinesla závodníkům našeho mladého klubu v medailových umístěních 6 ocenění (1x zlato, 2x stříbro, 3x bronz).

Své kvality potvrdila sama trenérka Hana Juráňová, která získala stříbro v kategorii kumite team seniorky + youth (volný zápas).

„Letošní ME si budu určitě pamatovat. Měla jsem možnost zápasit proti těm nejlepším a stálo to za to. Mohla jsem ukázat, že to se mnou soupeřky nebudou mít jednoduché a zároveň jsem odhalila některé moje slabiny, které mi však pomůžou v dalším tréninku a sebezdokonalování. Stříbrná medaile z kumite teamu je nádhernou odměnou za celoroční práci a já věřím, že příští rok potvrdíme opět naše kvality. Sobota byla smolná, co se týče zranění, které mi znemožnilo odjet některé zápasy v kumite teamu, tímto bych tedy chtěla poděkovat svým kolegyním, které byly opravdu tým. Druhý závodní den jsem jako trenér sledovala výkony našich dětí a jsem na ně neuvěřitelně pyšná. Těším se na další práci s nimi, protože s tak šikovnými dětmi je radost pracovat. A přestože, někteří nedosáhli na medaile, nemusí být smutní, protože všichni předvedli skvělé výkony.“ uvedla trenérka Hana Juráňová

Luisa Prokopová získala stříbro v individuální disciplíně kata (stínový způsob boje) dívky 3.kyu – 1.dan. Dále Kristýna Vaculíková vybojovala bronz v disciplíně kata dívky 5.kyu. V kategorii kata chlapci 5.kyu opanovala Česká republika celé stupně vítězů. Z toho si vezou závodníci zlínského klubu zlato – Mikuláš Přecechtěl – a dvě udělené bronzové medaile – Ondřej Sabol a Michal Pavlík.

Reprezentací Zlína i České republiky bylo i působení hlavního trenéra Akademie karate Zlín Robina Bařáka jako mezinárodního rozhodčího na tomto turnaji.

“Všichni reprezentanti si zaslouží pochvalu za své výkony a reprezentaci naší země a domovského města našeho klubu. Máme na co být pyšní, náš klub jde obrovsky kupředu. Velké poděkování patří všem závodníkům, ale také realizačnímu týmu, který výjezd celé české reprezentace zajistil. Za Zlín pomohli hodně rodiče jedoucí v autobuse s dětmi a při samotných závodech, jmenovitě Aleš a Martina Přecechtělovi a Michaela Bařáková, díky které jste mohli sledovat aktuální zprávy v průběhu celého dne na našem facebookovém profilu.“ Uvedl trenér Robin Bařák.