Máme 3 nové držitele černých pásů!

V sobotu 1.6.2024 se hned po skočení Mistrovství České republiky konaly zkoušky na STV dan (černé pásky), které pořádala Česká asociace tradičního karate. Stejně jako žákovské stupně (kyu) jsou rozděleny od 9. kyu – bílý pás a až po 1. kyu – hnědý pás, tak také mistrovské stupně (dan) mají 9 stupňů, které jsou počítány od nejnižšího, tedy od 1. danu (první černý pás), až po 9. dan (nejvyšší technický stupeň).

Zkušebními komisaři byli Radek Kleibl 6.dan, a také hlavní trenér naší Akademie Robin Bařák 5.dan.

Z Akademie karate Zlín o 1. dan, tedy první černý pásek, usilovali tři adepti a můžeme s radostí říci, že úspěšně.

Oficiálně můžeme tedy oznámit, že v naší Akademii máme tři nové černé pásky:

Berenika Vykopalová 1. dan  (černý pás)

Dominik Pátík 1. dan  (černý pás)

David Tomšů 1. dan (černý pás)

Gratulujeme ke složení této, pro každého karatistu, zlomové zkoušky.

Podívejte se na fotogalerie, kde jsou vidět první karate krůčky našich novopečených černých pásků. Vezměte to jako motivaci do Vašeho dalšího tréninku.

Foto Berenika Vykopalová

https://photos.app.goo.gl/MD75XAPvwDJJPWBY8

https://photos.app.goo.gl/MD75XAPvwDJJPWBY8

Foto Dominik Pátík

https://photos.app.goo.gl/a6LjCGXpm56Ygw9A7

Foto David Tomšů

https://photos.app.goo.gl/aYVZSaaDggNHc6t28

Akademie karate Zlín získala na Mistrovství České republiky 15 mistrovských titulů a stala se nejúspěšnějším klubem celého turnaje

V sobotu 1.6. vyvrcholila domácí soutěžní sezona mistrovstvím České republiky, které se uskutečnilo v Hale míčových sportů Masarykovy univerzity v Brně. Oproti národním pohárům se této soutěže zúčastnilo pouze osm nejlepších karatistů v každé kategorii, kteří získali dostatek bodů v průběhu celé závodní sezony. Ze Zlína se povedlo nominovat více než padesáti karatistům, kteří získali celkem 57 medailí – 15 zlatých, 15 stříbrných a 27 bronzových.

Číst dál

Závodníci Akademie karate Zlín na posledním kole národního poháru v Kuřimi vybojovali 60 medailí

V sobotu 25.5. se ve sportovní hale v Kuřimi uskutečnilo 3. kolo národního poháru v tradičním karate. Bylo zároveň posledním nominačním kolem před Mistrovstvím České republiky, které je na programu již tuto sobotu v Brně a vystartuje na něm pouze osm nejlepších závodníků z každé kategorie. Celkově závodníci zlínské Akademie posbírali 60 cenných kovů – 18 zlatých, 24 stříbrných a 24 bronzových.

Číst dál

Saša Šindel se umístil mezi 10 nejúspěšnějšími sportovci města Zlína za rok 2023

V úterý 30.4.2024 se ve zlínském Kongresovém centru uskutečnilo vyhlášení nejlepších sportovců města Zlín za rok 2023. V desítce nejlepších sportovců se umístil také závodník Akademie karate Zlín Saša Šindel.

: Saša Šindel se umístil mezi 10 nejúspěšnějšími sportovci města Zlína za rok 2023 Číst dál

Zlínští karatisté získali na 2. kole národního poháru v Praze 56 medailí

V sobotu 27.4. se v Praze uskutečnilo 2. kolo národního poháru v tradičním karate, kterého se zúčastnilo 289 karatistů z celé České republiky. V takto těžké a nabité konkurenci získala Akademie karate Zlín celkem 56 medailí – 12 zlatých, 18 stříbrných a 26 bronzových.

Číst dál

Akademie karate Zlín získala na mezinárodním turnaji Silesia Cup v Polsku 9 medailí

V neděli 7.4.2024 se v polském městě Bytom konal mezinárodní turnaj Silesia Cup, kterého se účastnilo více než 1000 závodníků z Polska, České republiky, Litvy a Ukrajiny. Akademii karate Zlín na této soutěži reprezentovalo 28 závodníků od zkušených reprezentantů až po nováčky, pro které to byla premiérová zkušenost s mezinárodním turnajem.

Číst dál

Zlínští karatisté zahájili závodní sezonu ve velkém stylu. Na 1.kole NP v Luhačovicích posbírali 62 medailí

V sobotu 23.3.2024 se v Luhačovicích konalo 1. kolo národního pohárů v tradičním karate. Zúčastnilo se ho přes 300 karatistů, což stanovilo nový rekord počtu závodníků na jedné soutěži. Z Akademie karate Zlín na turnaji vystartovalo více než 80 závodníků, z nichž pro některé se jednalo o úplně první zkušenost na velkých závodech. Závodníci Akademie se v této nabité konkurenci neztratili a do Zlína přivezli z Luhačovic krásných 62 medailí. Hlavní trenér Akademie sensei Robin Bařák působil na turnaji jako hlavní rozhodčí.

Číst dál

Výsledky: Akademie Cup 2024

V neděli 3. března se v dojo Akademie karate Zlín konal tradiční klubový turnaj Akademie Cup. Tato soutěž je řízená svazem, který stanovil, že se jedná o přípravnou soutěž na krajské a národní soutěže. Zúčastnilo se ho 102 zlínských závodníků a letos oproti loňsku také 9 závodníků z Chropyně. Jak již bývá zvykem, celá soutěž probíhala na dvou zápasištích a představili se závodníci od nejmenších dětí až po dospělé. Cílem takovýchto závodů je připravit karatisty na atmosféru větších závodů.

Číst dál

Sensei Robin Bařák se zúčastnil tréninkového kempu pro instruktory v Los Angeles v USA

Ve dnech 9.2.-11.2. se v americkém městě Los Angeles konal tréninkový kurz pro instruktory z celého světa, jehož součástí byl také hlavní trenér Akademie karate Zlín sensei Robin Bařák.

Číst dál

Více než sto karatistů Akademie úspěšně složilo zkoušky na barevné pásky

V sobotu 20.1. a o týden později v neděli 28.1. se v dojo Akademie karate Zlín konaly zkoušky na technické stupně kyu. Pro velkou část karatistů šlo o jejich první zkoušky, tudíž mohla být k vidění také zdravá míra nervozity, se kterou se však všichni letošní nováčci statečně poprali. O získání vyššího pásku se během dvou lednových víkendů pokusilo celkem 112 karatistů, z nichž velká většina byla úspěšná.

Číst dál