Výsledky: Získali jsme 36 medailí na 2.kole Národního Poháru v Kuřimi

V sobotu 27. května se ve Sportovní hale v Kuřimi konalo 2. kolo Národního poháru v tradičním karate ČATK, kam vyrazil i tým Akademie karate Zlín.

Více

Výsledky: Daniel Veselý stříbrný na Silesia cup!

V sobotu 13. května se v polské Bytomi konal Slezský pohár. Jedná se o otevřený mezinárodní turnaj, kterého se účastní silná konkurence. Letos se do turnaje přihlásilo 750 závodníků z 41 klubů.

Více

Hana Juráňová a Petr Janík jsou mezi 10 nejúspěšnějšími sportovci města Zlína

V úterý 25.4.2023 proběhlo ve zlínském Kongresovém centru vyhlášení deseti nejlepších sportovců města Zlína za rok 2022. Mezi oceněnými byli hned dva členové Akademie karate Zlín, Hana Juráňová a Petr Janík.

Více

Miroslava Janušková, Martin Chrástecký a Tomáš Januška mají černé pásy!

V neděli 23.4.2023 se konaly zkoušky na STV dan (černé pásky), které pořádala Česká asociace tradičního karate. Stejně jako žákovské stupně (kyu) jsou rozděleny od 9. kyu – bílý pás a až po 1. kyu – hnědý pás, tak také mistrovské stupně (dan) mají 9 stupňů, které jsou počítány od nejnižšího, tedy od 1. danu (první černý pás), až po 9. dan (nejvyšší technický stupeň).

Více

Národní seminář a Karate talent v Luhačovicích

Ve dnech 22. dubna – 23. dubna se v Luhačovicích konal národní seminář s českými instruktory a tréninky dětí v programu Karate talent. Celého víkendu se zúčastnilo 203 karatistů ze všech klubů České asociace tradičního karate – Karate.cz.

Více

Klimánek a Vočadlo vybojovali medaile na Mezinárodním poháru Krakova!

V sobotu 18.března se v polském Krakově konal již 8.ročník mezinárodního turnaje Puchar Krakowa. Za Akademii karate Zlín vystartovalo 6 závodníků.

Více

Výsledky: Akademie cup 2023

V sobotu 11. března se konal oddílový závod Akademie cup. Zúčastnilo se 92 karatistů a závodilo se na dvou placech. Turnaj se konal s cílem připravit děti na větší závody, jako je například Národní pohár, kde už se setkávají na place i děti z jiných oddílů karate.

Závody jsou především tréninkem odolnosti vůči stresovým faktorům a jeho zvládnutí skrz maximálně koncentrovaný výkon závodníka. Každý jedinec se s těmito okolnostmi vyrovnává rozdílně a na trenérech a rozhodčích tedy bylo aby pomocí svých několikaletých zkušeností se závody dětem pomohli ke zvládnutí všech závodních procedur a ke kvalitnímu výkonu. Rozhodčími a pomocníky při Akademie cupu byli zkušení závodníci a členové státní reprezentace v tradičním karate, včetně našeho sensei Robina Bařáka.

Děti závodily v disciplínách kata a kumite, což jsou dva základní pilíře karate, které se navzájem prolínají. Pro žluté pásky to byla první zkušenost se závody, což jim ale vůbec nezabránilo k předvedení velmi pěkných výkonů. Velký pokrok od jejich prvních zkoušek šel znát především ve větší sebejistotě při vykonávání technik.

Děkujeme celému týmu rozhodčích a pomocníků. kteří se podíleli na přípravě a následném průběhu turnaje. Dále panu Mikelovi, kterému vděčíme za pitíčka Capri-sun pro každého účastníka. V neposlední řadě děkujeme také všem fanouškům, kteří přišli podpořit a motivovat závodníky!

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/T1Kqc1As6jfJCpcN7

(Foto: Tereza Plášková)

Výsledky

Kata žluté pásky dívky

 1. Nea Macková
 2. Thanh Mai Ho
 3. Nikita Kubáníková

Kumite žluté pásky dívky

 1. Nea Macková
 2. Thanh Mai Ho
 3. Lucie Divilková a Nikita Kubáníková

Kata žluté pásky mladší chlapci

 1. Gia Bao Ho
 2. Albert Mareček
 3. Jan Chrástecký

Kumite žluté pásky mladší chlapci

 1. Tobias Liber
 2. Kryštof Slezák
 3. Ondřej Šteffek a Albert Mareček

Kata žluté pásky starší chlapci

 1. Samuel David
 2. Jaroslav Béza
 3. Viktor Křapáček

Kumite žluté pásky starší chlapci

 1. Jaroslav Béza
 2. David Krajča
 3. Denis Družbík a Samuel David

Kata oranžové-zelené pásky dívky

 1. Elena Hegmonová
 2. Adriana Ondilla
 3. Dorota Šidlová

Kumite oranžové-zelené pásky dívky

 1. Adriana Ondilla
 2. Elena Hegmonová
 3. Emilly Žitníková a Dorota Šidlová

Kata oranžové-zelené pásky chlapci

 1. Jaroslav Vočadlo
 2. Vojtěch Winkler
 3. Štěpán Klimánek

Kumite oranžové-zelené pásky chlapci

 1. Jaroslav Vočadlo
 2. Štěpán Klimánek
 3. Tomáš Weiss a Vojtěch Winkler

Kata modré-hnědé pásky dívky

 1. Rozálie Tomšů
 2. Klára Mikešová
 3. Kristýna Mikešová

Kumite modré-hnědé pásky dívky

 1. Agáta Nováková
 2. Rozálie Tomšů
 3. Sophie Bořutová a Klára Mikešová

Kata modré-hnědé pásky chlapci

 1. Jan Dolinay
 2. Martin Přibyl
 3. Jan Mikel

Kumite modré-hnědé pásky chlapci

 1. Martin Přibyl
 2. Berenika Vykopalová
 3. Alan Bařák a Jan Mikel

Kata žluté-zelené pásky dospělí

 1. Šárka Filipová
 2. Dmytri Kučerjavenko
 3. Adam Babík

Kumite žluté-zelené pásky dospělí

 1. Šárka Filipová
 2. Adam Babík
 3. Jakub Kovář a Dmytri Kučerjavenko

Máme novou trenérskou posilu!

Jiří Hegmon, Michal Pavlík a Tomáš Hájek úspěšně složili zkoušku na trenérskou třídu a rozšířili tak trenérský tým Akademie karate Zlín.

Více

Výsledky: Získali jsme 56 medailí na 1.kole Národního poháru v Luhačovicích!

V sobotu 25. února se ve Sportovní hale Radostova v Luhačovicích konalo 1. kolo Národního poháru v tradičním karate ČATK, čímž byla zahájena závodní karatistická sezóna pro rok 2023. Akademie karate Zlín se počtem medailí opět stala nejúspěšnějším oddílem tohoto turnaje!

Více

Saša Šindel, Petr Janík, Michal Pavlík a Tomáš Hájek získali rozhodcovskou licenci!

Dne 23.1.2023 se v brněnském dojo konal národní kurz rozhodčích, kde úspěšně složili zkoušku naši svěřenci (na fotce zleva) Saša Šindel, Petr Janík, Michal Pavlík a Tomáš Hájek. Na těchto kurzech, které se konají několikrát do roka, se procvičují důležité pokyny rozhodčích a rozebírají různé situace, které mohou na závodech nastat, a jak si s nimi poradit. Tyto kurzy jsou zakončeny závěrečnými praktickými zkouškami a teoretickým testem.

Výše zmínění úspěšně složili zkoušku na rozhodčí třídy C, což jsou rohoví rozhodčí (fukukushin), jejichž úkolem je především správné zvedání a mávání s praporky a také dobrá orientace v bodech a jejich udělování.

Praktickou část vedl sensei Robin Bařák, přičemž všichni zkoušení si zkusili své role při reálných zápasech a to především kumite, které je nejkomplexnější a nejsložitější z hlediska správného rozhodování. Rozhodčí musí být maximálně pozorní a zvládat si spojit velké množství souvislostí.

Teoretický test pak obsahoval shrnutí ze všech aspektů a disciplín, se kterými se rozhodčí běžně na soutěžích setkává. Kvalita rozhodčích je stěžejní pro hladký průběh a kvalitu závodů. Jsme rádi, že Akademie karate Zlín patří k oddílům s největším počtem aktivních rozhodčích.

Gratulujeme všem k úspěšnému složení zkoušek.