Více než sto karatistů Akademie úspěšně složilo zkoušky na barevné pásky

V sobotu 20.1. a o týden později v neděli 28.1. se v dojo Akademie karate Zlín konaly zkoušky na technické stupně kyu. Pro velkou část karatistů šlo o jejich první zkoušky, tudíž mohla být k vidění také zdravá míra nervozity, se kterou se však všichni letošní nováčci statečně poprali. O získání vyššího pásku se během dvou lednových víkendů pokusilo celkem 112 karatistů, z nichž velká většina byla úspěšná.

Karatisté, kteří byli v minulých týdnech připuštěni na zkoušky, usilovali o dosažení vyššího žákovského technického stupně tzv. KYU, které se navzájem odlišují číselným označením 1 až 9 a případně také barvou pásku. Barvy symbolizují míru znalostí a nejsou jen samoúčelné. Schválně – zkuste si najít, co znamenají a jaký mají smysl. Jen napovíme, že barvě odpovídá, jak daleko je karatista na své cestě studiem karate.

Součástí zkoušek byly základní techniky karate – KIHON, sestava bloků, úderů a kopů – KATA a KUMITE – zápas s reálným soupeřem. Čím je stupeň vyšší, tím jsou i požadavky na dovednosti a znalosti karatisty vyšší a zkoušky jsou také daleko náročnější, o čemž by celá řada karatistů mohla vyprávět.

Role zkušebního komisaře se jako vždy ujal hlavní trenér Akademie sensei Robin Bařák, 5.dan, který každému karatistovi vždy řekl, na čem by měl do příštích zkoušek dále pracovat a co zlepšit. Všichni si tak ze zkoušek odnesli cenné poznatky do dalšího tréninku. S organizací zkoušek pomohli a dětem k dispozici byli trenéři Milan Filip a Hana Juráňová.

K vidění byli moc pěkné výkony ze strany našich karatistů. Především nováčci, kteří s tréninkem karate začali teprve na podzim loňského roku, předvedli velmi kvalitní karate. Zahanbit se však nenechali ani jejich zkušenější kolegové od žlutých pásků až po ty hnědé. I zde bylo vidět, jak velký krok a posun na své cestě tradičním karate všichni zkoušení udělali.

Gratulujeme všem našim karatistům k úspěšnému složení zkoušek a těm, kterým se nezadařilo podle jejich představ, přejeme hodně štěstí při opravném termínu (další zkoušky se budou konat v polovině června). A hlavně, ať jste každý den lepší než ten předchozí. Oss!

Fotogalerie:

https://photos.app.goo.gl/URvt5tHUwwAjYBJq6