Akademie karate Zlín získala na mezinárodním turnaji Silesia Cup v Polsku 9 medailí

V neděli 7.4.2024 se v polském městě Bytom konal mezinárodní turnaj Silesia Cup, kterého se účastnilo více než 1000 závodníků z Polska, České republiky, Litvy a Ukrajiny. Akademii karate Zlín na této soutěži reprezentovalo 28 závodníků od zkušených reprezentantů až po nováčky, pro které to byla premiérová zkušenost s mezinárodním turnajem.

O první medaile pro zlínskou výpravu se postarali Saša Šindel a Daniel Veselý v kategorii seniorů. Saša obsadil třetí místo v disciplíně kata a Dan po velmi pěkném zápase s několikanásobným mistrem Evropy a mistrem světa obsadil druhé místo v kumite.

Mezi našimi nováčky nejvíce zazářila Nicol Tržilová, která v těžké konkurenci obsadila 3. příčku. Pochvalu zaslouží i ostatní nováčci, kteří předvedli moc hezké výkony, které však bohužel na medaile. Nasbírali však spoustu cenných zkušeností.

Další medaile přidávali závodníci, kteří se pravidelně umisťují na stupních vítězů na českých soutěžích a mají za sebou už několik startů na mezinárodních soutěžích. Ve svých kategoriích zvítězili Matěj Vendolský a také Lukáš Chrástecký. Matěj ani Lukáš nenašli přemožitele v disciplíně kata. Ke prvnímu místu pak Matěj přidal ještě stříbro z kumite.

Stříbrnou medaili vybojovala v kata Dorota Šidlová, která suverénně vyhrála všechny své zápasy a těsně prohrála až ve finále s polskou soupeřkou.

Poslední dvě medaile ze zlínské sbírky si na krk pověsili Jaroslav Vočadlo a Dominik Pekař. Oba kluci ukázali, že jsou skvělí zápasníci, když Jarda prohrál až svůj poslední zápas po velmi vyrovnaném průběhu. Dominik v kumite získal bronz.

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří na místě své děti podporovali, dále pak Danovi Veselému, Sašovi Šindelovi a Petru Janíkovi, kteří po skončení svých kategorií na turnaji působili jako rozhodčí a nakonec trenérům Hance Juráňové a Milanu Filipovi, kteří se o dětské závodníky na místě starali.

Další soutěží, které se bude Akademie karate Zlín účastnit, bude druhé kolo národního poháru v Praze. I zde budeme mít za cíl dobýt ty nejvyšší mety.