Klimánek a Vočadlo vybojovali medaile na Mezinárodním poháru Krakova!

V sobotu 18.března se v polském Krakově konal již 8.ročník mezinárodního turnaje Puchar Krakowa. Za Akademii karate Zlín vystartovalo 6 závodníků.

Turnaje se zúčastnilo téměř 800 karatistů z celkově 51 klubů z Polska, České republiky, Litvy a Ukrajiny. Pro polské závodníky se jedná o bodovaný turnaj a z nejlépe bodovaných se pak skládá polská reprezentace. Konkurence tedy byla na vysoké úrovni a někteří naši závodníci se utkali s úřadujícími mistry světa či Evropy. S našimi závodníky do Polska vyjeli sensei Robin Bařák a trenérka Hana Juráňová.

V kategorii starších juniorů nás reprezentoval Petr Janík. Ten ve své oblíbené disciplíně kumite na přední příčky nedosáhl. Odnesl si však cenné zkušenosti a věříme, že díky svému ukázkovému přístupu k tréninku tyto zkušenosti náležitě zúročí.

Podobně na tom byl Saša Šindel, který poprvé vystartoval v seniorské kategorii. Za svoji kata se mu podařilo vybojovat čtvrté místo a na medaili tak těsně nedosáhl. V kumite se utkal s úřadujícím mistrem světa. Měl tedy možnost si vyzkoušet zápas na té nevyšší úrovni a také si odnáši cenné zkušenosti.

V dětských kategoriích nás za děvčata reprezentovala Lilien Žitníková a Emilly Žitníková, za chlapce pak Štěpán Klimánek a Jaroslav Vočadlo.

Děvčatům se bohužel nepodařilo ve své kategorii prosadit. Naši Akademii však vzorně reprezentovaly a svým soupeřkám pak byly rovnocennými soupeři.

Úspěch, v podobě stříbrné medaile na krku, slavil Štěpán Klimánek a krásnou bronzovou si odnesl Jaroslav Vočadlo. Oba za disciplínu kata, kde předvedli opravdu solidní výkony. Gratulujeme!

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/AoWbHYkkbRLjLGd