Výsledky: 17 medailí na Mezinárodním turnaji Valachia Cup 2014

V sobotu 4.10.2014 se ve Vsetíně konal mezinárodní turnaj v tradičním karate, kterého se zúčastnilo 259 závodníků z Polska, Slovenska a České republiky. Naši akademii reprezentovalo 33 závodníků, kteří získali celkem 17 medailí!

Sportovní hala Lapač ve Vsetíně byla zcela zaplněna karatisty a fanoušky v podobě rodičů. Drtivá většina z 259 závodníků byla právě v dětských a mládežnických kategoriích. Na třech zápasištích (tatami) probíhaly soutěže nepřetržitě od 11:00h. do 19:00h., kdy začal ceremoniál vyhlašování výsledků. Role nestranných rozhodčích se za naši Akademii se zhostili trenéři Robin Bařák a Andrea Verbíková.  Každý závodník soutěže si odnesl „čestnou“ perníkovou medaili a drobnost jako vzpomínku na tento turnaj.

„Našim karatistům se podařilo i ve velmi silných kategoriích o obsazenosti 40 a více závodníků získat zlaté medaile. Medaile jsme získali téměř ve všech věkových kategoriích, které byly obsazeny našimi závodníky. I když pro tradiční karate jsou závody pouze součástí tréninku a rozhodně není hlavním cílem zisk medailí, jsou naše výborné výsledky ukazatelem, že trénink tradičního karate ve Zlíně směřuje správným směrem. Jsem velmi hrdý na naše karatisty a na to, co za relativně krátkou dobu svého tréninku karate dokázali a že se to nestydí ukázat na závodech.“ uvedl Robin Bařák – hlavní trenér Akademie

Řada dětí, které získaly medaile, vyráží 21.10.2014 na Světový pohár dětí „Children for peace“, který se koná současně s Mistrovstvím světa juniorů a seniorů, kde i naše Akademie má své želízko v ohni v podobě Jindřicha Mašláně, který je také jedním z trenérů Akademie. Právě Jindřich Mašláň na Valachia Cupu potvrdil svou aktuální formu ziskem dvou zlatých a jedné  stříbrné medaile.

Děkujeme realizačnímu teamu ve složení Michaela Bařáková, Miroslav Hruška, Eva Prokopová za pomoc při soutěži.

3. místo Prokop Jáchym Kata kat.B 6-4 kyu – muži

Všem medailistům gratulujeme k předvedeným výkonům a teď zpět do Dojo a tvrdě na sobě pracovat dále.