Fotogalerie: Zkoušky na pásky

V sobotu 10.6. a o týden později 17.6. se v Akademii konaly zkoušky na technické stupně kyu. Pro velkou část karatistů šlo o zkoušky po více než roce, tudíž o motivaci měli postaráno. O získání vyššího pásku se během dvou červnových sobot pokusilo celkem 115 karatistů, z nichž velká většina byla úspěšná.

Karatisté, kteří byli v minulých týdnech připuštěni na zkoušky, usilovali o dosažení vyššího žákovského technického stupně tzv. KYU, které se navzájem odlišují číselným označením 1 až 9 a případně také barvou pásku. Barvy symbolizují míru znalostí a nejsou jen samoúčelné. Schválně – zkuste si najít, co znamenají a jaký mají smysl. Jen napovíme, že barvě odpovídá, jak daleko je karatista na své cestě studiem karate.

Součástí zkoušek byly základní techniky karate KIHON, sestava KATA a KUMITE zápas. Čím je stupeň vyšší, tím jsou i požadavky na dovednosti a znalosti karatisty vyšší. 

Role zkušebního komisaře se tradičně ujal hlavní trenér Akademie sensei Robin Bařák, 5.dan, který každému karatistovi vždy řekl, na čem by měl dále pracovat. Všichni si tak ze zkoušek odnesli cenné poznatky do dalšího tréninku. S organizací zkoušek pomohli trenéři Milan Filip a Hana Juráňová.

Gratulujeme našim karatistům k úspěšnému složení zkoušek a těm, kterým se nezadařilo podle jejich představ přejeme hodně štěstí při opravném termínu. A hlavně, ať jste každý den lepší než ten předchozí. Oss!

Fotogalerie:

https://photos.app.goo.gl/iR9YH7Rwkr2s11wJ7

(Foto: Tereza Plášková)