Jaký byl: Seminář Avi Rokah, Luhačovice

Ve dnech 9. – 10. dubna se zlínští karatisté vydali do blízkých Luhačovic. Tam na hale Radostova nasávali cenné informace, jelikož se konal seminář, který vedl sensei Avi Rokah, mnohaletý student již zesnulého sensei Nishiyami.

Sensei Avi k nám do České republiky zavítal po více než dvou letech. Jsme velmi vděční, že za námi přiletěl z USA sdílet své znalosti. Kromě karatistů ze všech koutů České republiky se zúčastnili například i karatisté z Ukrajiny, Německa, Polska a Izraele. Pro mnohé karatisty to tak byl víkend plný milých setkání s dlouholetými přáteli, se kterými se skrz epidemii neviděli.

Seminář probíhal oba dny ve dvou blocích, dopoledním a odpoledním. Hlavní předmět sobotního dne byly základní principy pohybu a vykonání energie do technik, díky kterým jsme se postupně propracovali k různým načasováním v kumite. Toto jsme prohlubovali i v neděli, kdy jsme ještě přidali sestavu Kitei, kterou s námi sensei rozebral a poté jsme se věnovali zkoumání dalších detailů pro rozvoj nejen kumite dovedností.

Součástí semináře bylo i oficiální přivítání všech účastníků. Proběhlo i speciální poděkování ze strany ukrajinských karatistů, kteří jako formu poděkování za pomoc při aktuální situaci, předali několika českým karatistům plakety s děkovným textem. Mezi nimi byl i sensei akademie Robin Bařák (viz fotogalerie).

Účastnici semináře byli nadmíru spokojení, jelikož byl seminář veden dobře metodicky a hodiny, které jsme společně strávili v kimonu, byly velmi hodnotné.

Seminář byl pro studenty karate velkým přínosem a zážitkem, když jim sensei Avi Rokah, jeden z nejlepších současných světových instruktorů, předal část svých hlubokých znalostí tradičního karate. Velmi sensei děkujeme a je nám jasné, že se máme stále ještě co učit.

Pochvala míří ke karatistům zlínské akademie, jenž si udělali o víkendu čas a přijeli načerpat nové znalosti. Jsme rádi, že se zúčastnilo i pár jedinců z řad dětí, kteří akademii na semináři svým přístupem vzorně reprezentovali.

Velké poděkování patří České asociaci tradičního karate, díky které se mohl tento seminář konat. Oss!

Díky za skvělou akci a už nyní se těšíme na nejbližší další seminář. Tentokrát se sensei Toru Shimoji, který proběhne na konci května v Brně.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/1A3YfJj3QCcsFttN8